فتوشاپ  رژیم: فرمانده سپاه پاسداران در کرسی ریاست جمهوری آمریکا به ترامپ دستور می دهد

در یک عکس فتوشاپ ، فرمانده سپاه پاسداران در صندلی ریاست جمهوری ایالات متحده دیده می شود و ترامپ روبروی او به صورت نوکری در برابر ارباب خود دیده می شود. این عکس در کانال های تلگرامی حکومت ایران انتشار یافت.

در این گزارش آمده است: رسانه‌های مرتبط با سپاه پاسداران ایران با توسل به فتوشاپ تصویری منتشر کردند که نشان می‌داد فرمانده سپاه در دفتر بیضی کاخ سفید روی صندلی ریاست‌جمهوری آمریکا نشسته در حالی که دونالد ترامپ در حضور شماری از مقامات ایرانی و آمریکایی «ذلیلانه» روی یک صندلی مقابل فرمانده نظامی ایرانی نشسته است.

زیر این تصویر نقل قولی از روح‌الله خمینی رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران آورده شده که گفته بود: «اسلام ابرقدرت‌ها را ذلیل خواهد کرد.»

این تصویر فتوشاپی خیالی که توسط یک کانال تلگرامی وابسته به سپاه پاسداران به اشتراک گذاشته شده است، همچنین محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه و مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا را نیز حاضر در این جلسه نشان می‌دهد.

در تصویر مزبور سه دیپلمات دیده می شوند که نظاره‌گر جلسه هستند در حالی که در کنار هم ایستاده و دو پرچم ایران و یک پرچم ایالات متحده پشت سر آنها دیده می شود.

از زمان قتل قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در ژانویه گذشته، توسط ایالات متحده، مطالب ضد ترامپ در رسانه‌های ایرانی افزایش یافته است.

سلیمانی فرمانده نیروی قدس، بازوی برون مرزی سپاه بود که به همراه ابو مهدی المهندس رئیس بسیج مردمی عراق (حشد الشعبی) و یکی از مهم‌ترین متحد ایران در عراق، در جریان حمله پهپادی ایالات متحده به فرودگاه بین‌المللی بغداد در ۳ ژانویه کشته شد.

ترامپ پس از به قدرت رسیدن در راستای برنامه اعمال فشار حداکثری بر ایران، در سال ۲۰۱۸ به صورت یک جانبه از توافق هسته‌ای امضاء شده با ایران در سال ۲۰۱۵ خارج و دستور از سرگیری تحریم‌ها را داد و از آن هنگام شدیترین تحریم‌ها از سوی واشنگتن علیه تهران اعمال شد.