فدراسیون جهانی جودو در واکنش به فشارها به سعید مولایی، فدراسیون جودوی ایران را تعلیق کرد

فدراسیون جهانی جودو با انتشار بیانیه ای  در واکنش به فشارها به سعید مولایی اعلام کرد : فدراسیون جودو ایران تعلیق شد.

فدراسیون جهانی جودو امروز ( چهارشنبه) با انتشار بیانیه ای نوشته که این فدراسیون مطلع شده که سعید ملایی، جودوکار ایرانی، ،  توسط مقامات حکومتی و فدراسیون جودوی ایران تحت فشار قرار گرفته تا از مسابقه با ورزشکار اسرائیلی خودداری کند.

در این بیانیه امده است ایران ۲۱ روز فرصت دارد تا در دادگاه حکمیت ورزش به این حکم اعتراض کند.

سعید ملایی، پیشتر  فاش ساخته بود که مقام‌های ایرانی،و مسوولان ورزش ایران از من خواستند که  مسابقه‌ها را طوری ترتیب بدهم که فدراسیون جهانی جودو متوجه نشود که من قصد امتناع از مسابقه با حریف اسرائیلی را دارم.

ملایی در گفت و گو با شبکه ایران اینترنشنال گفت:    پیش از مسابقات فینال، رضا صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک جمهوری و محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در تماس تلفنی از او خواسته‌اند مقابل حریف اسراییلی مسابقه ندهد.

فدراسیون جهانی جودو گفت : پس از اظهارات سعید مولایی در باره فشار مقامات حکومتی و فدراسیون جودوی ایران در مسابقه با حریف اسرائیلی   ، درباره این موضوع تحقیق کرده و روند قانونی علیه ایران را آغاز خواهد کرد.

برخی از رسانه‌ها و مسوولان  حکومتی ایرانی، نوشته اند که تصمیم  فدراسیون بین‌المللی جودو و رییس آن، ماریوس ویزر یک نوع  “توطئه علیه جمهوری اسلامی” است .

کیکاووس سعیدی، سرپرست دبیر کلی کمیته ملی المپیک در مورد تعلیق جودو ی ایران گفت: هنوز نامه رسمی در مورد تعلیق جودوی ایران به کمیته ملی المپیک ارسال نشده است و از طریق رسانه‌ها از این موضوع مطلع شدیم، از این رو نمی‌توانیم اظهار نظر رسمی داشته باشیم. اما در حال بررسی موضوع هستیم

در این بیانیه نوشته شده که  این نهاد، ۵ ماه پیش، نامه‌ای با امضای صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک ایران و آرش میراسماعیلی، رییس فدراسیون جودو دریافت کرده است که در این نامه مسئولان ایرانی تاکید کرده‌ بودند که “به تمام قوانین کمیته بین‌المللی المپیک پایبندند” و فدراسیون جهانی جودو نیز باید براساس موازین کمیته المپیک و فدراسیون جهانی عمل کند.

یک دیدگاه

Comments are closed.