فدریکا موگرینی گفت:رفتار تهران برای همه ما بسیار نگران کننده است و باید به این مسئله رسیدگی شود

وزیران خارجه اتحادیه اروپا در پایان نشست دو روزه خود در وین پایتخت اتریش درباره دخالت نظامی ایران در سوریه و همچنین تداوم برجام گفتگو و تبادل نظر کردند.

در پایان این نشست فدریکا موگرینی دیپلمات ارشد این بلوک  دریک کنفرانس خبری به نقش منفی جمهوری اسلامی در تحولات سوریه اشاره کرد اما او بار دیگر خواستار ادامه اجرای برجام شده است. خانم موگرینی گفت اقدامات منطقه ای برای دستیابی به صلح در سوریه بسیار حیاتی است.

وی گفت ما در این چارچوب رفتار ایران را بررسی کردیم رفتار تهران برای همه ما بسیار نگران کننده است و باید به این مسئله رسیدگی شود.

ما همچنین درباره تداوم برجام صحبت کردیم روز گذشته آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارش خود را درباره پایبندی ایران به برجام ارائه کرد و برای دوازدهمین بار نشان داد که ایران به تعهدات هسته ای خود پایبند است.

ما با شرکای خود در جهان در تلاشیم که ایرانی ها و اتحادیه اروپا از فواید اقتصادی برجام سود ببرند.

اتحادیه اروپا به رغم تلاش برای ادامه برجام بارها  ادامه آزمایشات موشکی بالستیک ایران و اقدامات ایران در سوریه-یمن و عراق و لبنان را برهم زننده امنیت و ثبات در منطقه خاورمیانه عنوان کرده است.

این مسائل همه نشان از آن دارد که اتحادیه اروپا نیز به تدریج با ایالات متحده در مورد سیاست‌های مخرب جمهوری اسلامی در منطقه و دخالت‌های اش در امور سوریه یمن و لبنان و برنامه موشکی خطرناک ایران  همراه و همگام می‌شود و می‌خواهد که جمهوری اسلامی در این مورد به جامعه جهانی تضمین بدهد.