فرانسه می گوید تا زمانیکه عملیات تروریستی ایران در قبال مجاهدین در پاریس روشن نشود سفیر جدید به تهران نمی رود

تاکنون یک دیپلمات ایرانی در اتریش و سه نفر دیگر در ارتباط با طرح حمله به نشست شورای ملی مقاومت در پاریس  بازداشت شدند

مقامات فرانسه می گویند تا زمانی که جمهوری اسلامی اطلاعاتی درباره طرح ناکام بمب‌گذاری در گردهمایی اخیر سازمان مجاهدین خلق در اختیار پاریس نگذارد این کشور سفیر جدیدی به تهران معرفی نخواهد کرد.

تاکنون یک دیپلمات ایرانی در اتریش و سه نفر دیگر در ارتباط با طرح حمله به نشست شورای ملی مقاومت در پاریس  بازداشت شدند.

ایران تأکید دارد که هیچ ارتباطی با این ماجرا ندارد و آن را صحنه سازی و نتیجه اختلافات داخلی این سازمان دانسته است.

خبرگزاری رویترز می‌نویسد که این رخداد به روابط تهران و پاریس لطمه زده و آن هم در شرایطی که فرانسه و شرکای اروپایی تلاش می‌کنند توافق هسته ای با ایران را حفظ کنند.

توافقی که اکنون با خروج آمریکا از آن به شدت به مخاطره افتاده است.

سفیر فرانسه تابستان امسال ایران را ترک کرد ایران نیز باید سفیر جدیدی به پاریس اعزام کند.

یک مقام  فرانسوی گفت ما باهم همکاری میکنیم تا سرنخی از چگونگی این رخداد به دست بیاوریم من نمیگویم  که ارتباط مستقیمی بین عدم تعیین سفیر و این رخداد وجود دارد اما ایران به ما تعهد داده که در هفته‌های آینده شواهد عینی در اختیار ما بگذارد که به ما اجازه می دهد بتوانیم روابط دیپلماتیک خود را چنان که هست ادامه دهیم.

خبرگزاری رویترز اما به نقل از یک منبع دیپلماتیک می‌نویسد که معرفی سفیر به خاطر این رخداد به حالت تعلیق درآمده است و حال انتظار می‌رود که امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل دیداری با حسن روحانی داشته باشد.

وزارت خارجه بریتانیا نیز از شهروندان ایرانی بریتانیایی خود خواسته است که در وضع موجود به ایران سفر نکنند.

 

یک دیدگاه

  1. بهتر، اگر فرانسه باز هم بخواهد از تروریست های نفرت انگیز گروه رجوی پشتیبانی کند همان بهتر که هیچ رابطه ای بین ما و این کشور حامی تروریزم وجود نداشته باشد، با آن که مخالف حکومت علی خامنه ای هستم اما بی گمان دیکتاتوری علی خامنه ای هزار بار بهتر از قدرت گرفتن این تروریست های خائن است، اگر روزی ایران آزاد شود باید نخست از فرانسه بخواهد این جنایت کاران را به کشور ما تحویل دهد تا به سزای رفتار ناپسند خود برسند

Comments are closed.