فرزندان نرگس محمدی با انتشار ویدیویی،  از همگان کمک خواستند و گفتند: صدای ما باشید تا صدای مادرمان را بشنویم

فرزندان نرگس محمدی، فعال حقوق بشر، که هم اکنون در زندان زنجان به کورونا مبتلا شده است، با انتشار ویدیویی،  از همگان کمک خواستند و گفتند: صدای ما باشید تا صدای مادرمان را بشنویم

کیانا و علی رحمانی در ویدیویی که پدر آنها تقی رحمانی روز گذشته(دوشنبه )۳۰ تیر در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است، می‌گویند که یازده ماه است نتوانسته‌اند صدای مادر خود را بشنوند.

نرگس محمدی ، که به ۱۶ سال حبس محکوم شده است، چهارم دی سال گذشته بود که  از زندان اوین به زندان زنجان منتقل شد،

اتهامات وی، “اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و تشکیل کمپین “لغو گام به گام اعدام”» است.

خبرگزاری هرانا پیشتر خبری را درباره  ابتلای او و شماری از همبندی‌های وی به ویروس کورونا منتشر کرد  که همین امر موجب شد تا  حدود ۵۰۰ فعال سیاسی ایران در نامه‌ای از رئیس قوه قضاییه بخواهند به او و دیگر مبتلایان به این بیماری در زندان مرخصی استعلاجی داده شود، اما این درخواست‌ها تاکنون بی‌پاسخ مانده است.

نرگس محمدی نیز در روزهای نخستین  ابتلا به این ویروس در نامه‌ای از زندان نوشت: «طی این مدت بنا به دستور وزارت اطلاعات و قوه قضاییه حتی از خرید گوشت با هزینه خودم مخالفت شده است. از ارائه کتاب، تلفن فرزندانم در خارج از کشور ممانعت شده است و من قریب یک سال می‌باشد که صدای فرزندانم را نشنیده‌ام.»

شبکه های اجتماعی با انتشار نامه ای از علی خامنه ای که در سال ۴۶ در زندان پهلوی به افسر نگهبانش نوشته بود؛ شما مالک الرقاب زندانیان نیستید. من به تلفن احتیاج دارم و “این حق قانونی من است” نوشته اند: آیا این حق قانونی فرزندان نرگس محمدی نیست که صدای مادرشان را بشنوند؟؟