فرزند مهدی کروبی به جرم انتشار نامه انتقاد آمیز و شدیداللحن او علیه خامنه ای، در زندان به حبس انفرادی انتقال یافت

حسین کروبی فرزند مهدی کروبی که سالیان دراز است در حبس خانگی به سر می برد، به گناه انتشار نامه انتقاد آمیز پدرش در نکوهش عملکرد علی  خامنه‌ای، به سلول انفرادی در زندان منتقل گردید. مهدی کروبی که در گذشته از مهره های اصلی رژیم بود، در نامه خود از جمله نوشته است “بدون شک هیچ‌یک از شرایط و صفات احراز مسئولیت رهبری را ندارید”راهی انفرادی شده‌است.

محمد تقی کروبی، فرزند مهدی کروبی، در حساب کاربری خود در توئیتر نوشته برادرش، حسین، که اخیرا و در پی انتشار نامه آقای کروبی به رهبر جمهوری اسلامی بازداشت شده بود، روانه انفرادی شده و تحت بازجویی قرار دارد.

مهدی کروبی از رهبران جنبش سبز در نامه ای خطاب به علی خامنه‌ای، با  اشاره به پنهان کاری و لاپوشانی نظام اسلامی در حادثه شلیک موشک سپاه پاسداران به هواپیمای مسافربری اوکراینی نوشت: “آیا در صبحگاه چهارشنبه در جریان این فاجعه بودید؟ یا همانطور که رسانه های نزدیک به شما مدعی اند شما  نیز روز جمعه در جریان این موضوع قرار گرفته اید؟ اگر در جریان بودید و با علم به موضوع به مسئولان نظامی و امنیتی و تبلیغاتی اجازه فریب مردم را دادید، پس بدا به حال شما که بدون شک هیچ یک از شرایط و صفات احراز مسئولیت رهبری را بر اساس قانون اساسی ندارید

محمد تقی کروبی،  افزوده برادرش «با قرار بازداشت در انفرادى و بازجوی وزارت اطلاعات دولت روحانى در کنار دیگر دستگاه امنیتى برای اخذ اقاریر کذب وی را تحت فشار قرار داده‌اند.»

این در حالی ست که پدر بخاطر همین مواضع و نامه ها بیش از ۹ سال است که در حصر بی ضابطه حاکمیت قرار دارد. اگر انذار و نقد دل سوزان کشور را جرم می پندارید حداقل به اصل شخصی بودن جرم و مجازات در شرع و قانون پایبند باشید و مجازات را به نزدیکان  و اقربا سرایت ندهید.

مقام‌های دولت حسن روحانی و مقام‌های قضائی جمهوری اسلامی هنوز واکنشی به این اظهارات نشان نداده‌اند.

کاربران در فضای اجتماعی نوشته اند : حسین کروبی در انفرادی و تحت بازجویی وزارت اطلاعات دولت روحانی قرار دارد تنها به جرم نامه‌ای که پدرش نوشته است .چند روز قبل هم مادری (شهنازاکملی) به زندان رفت  که تنها جرمش این بود که فرزندش را نیروهای امنیتی ده سال پیش کشتند!!! باور کنید اینجا حکومت اسلامیست.