فرستادن بادکنک های انفجاری از غزه به اسرائیل ادامه دارد. نیروی هوایی اسرائیل برای دومین بار متوالی غزه را بمباران کرد

در ادامه اقدام گروه های ترور در غزه که به فرستادن بادکنک های انفجاری و آتش زا به سوی خاک اسرائیل ادامه می دهند، نیروی هوایی اسرائیل، سپیده دم امروز (آدینه) برای دومین بار پیاپی یک موضع نظامی در غزه را بمباران کرد.

دیروز (پنجشنبه) دوباره بیش از ده بادکنک آتش زا از غزه  در داخل اسرائیل به زمین نشست و نقاط دیگری از چمنزارها و چراگاه های جنوب غرب کشور را به آتش سوزی کشاند.

بنی گانتس وزیر دفاع اسرائیل، همزمان با برپایی دولت جدید به ریاست نفتالی بنت اعلام کرده بود که از این پس، اسرائیل نسبت به هوا کردن بادکنک های انفجاری از غزه که در خاک اسرائیل به زمین می نشیند و موجب آتش سوزی می شود، ساکت نخواهد ماند و به اقدام تلافی جویانه دست خواهد زد.

در سه روز گذشته هواکردن این بادکنک ها همچنان ادامه یافت و ده ها آتش سوزی در خاک اسرائیل به راه انداخته و زیان مالی وارد کرده است.

اگر ادعای حماس در شلیک هزاران موشک به سوی شهرهای اسرائیل، به هدف کشتن شهروندان، آن بود که از اوضاع در مسجد الاقصی خشمناک است، این بار برای ادامه فرستادن بادکنک های تعرضی هیچ بهانه ای ندارد و ساکنان آبادی های اسرائیلی در پیرامون غزه ادامه این گونه تعرضات را نمی توانند تحمل کنند زیرا زندگی را سخت بر آنان تنگ کرده است.

یکی از سرکردگان حماس در واکنش به این سیاست جدید دولت اسرائیل گفت: «سازمان های مقاومت به مادله های جدید اسرائیل کشانده نخواهند شد و خودشان تصمیم میگیرند، که چه هنگام و چه نوع تعرضی را علیه اسرائیل در پیش گیرند.

یک سرکرده دیگر حماس گفت که ادامه هوا کردن بادکنک های انفجاری، در واقع واکنش خود مردم غزه است که از وضع نابسامان خود به جان آمده اند و می خواهند از اسرائیل انتقام بگیرند.

ولی وضع نابسامان در غزه، نتیجه رفتارهای تعرضی از جانب حماس علیه مردم اسرائیل است که مسلما نباید بی جواب گذاشته شود.

اسرائیل کوشیده و می کوشد تا آن جا که ممکن است مردم غزه به رفاه برسند. ولی حماس و جهاد اسلامی با اجرای حملات نظامی و عملیات تعرضی علیه اسرائیل، موجب خشونت و بحران می شوند و حسن نیت اسرائیل در یاری رسانی به مردم غزه را غیرممکن می سازد.

گفته شده که حماس با این اقدامات، می خواهد بر اسرائیل فشار آورد که گذرگاه های مرزی را بازگشایی کند تا واردات کالا به غزه از سرگرفته شود. همچنین غزه که بخش بزرگی از آن ویران شده، در انتظار رسیدن پول امیرنشین قطر و سازمان ملل متحد است. اما در همان حال حاضر نیست بازمانده پیکرهای دو سرباز جانباخته اسرائیلی و دو شهروند این کشور را آزاد کند و بابت این کار خواهان آزادی بیش از یک هزار تروریست فلسطینی از زندان های اسرائیل است که دست اکثر آنها به خون اسرائیلی آغشته شده است.

سازمان ملل وعده کرده که حدود پانصد میلیون دلار برای بازسازی غزه گردآوری کند و قطر و دیگر امیرنشین ها نیز وعده های چند صد میلیون دلاری داده اند. ولی نخستین شرط اسرائیل آن است که افراد اسرائیلی، بر اساس موازین انسانی به کشور باز گردانیده شوند.