فرستاده ترامپ به اسرائیل: «اگر بایدن پیروز شود، به سیاست آشتی با رژیم ایران روی خواهد آورد و روند صلح آسیب خواهد دید»

یک نماینده پرزیدنت دونالد ترامپ که به اسرائیل فرستاده شده است، در سخنرانی در یک کنفرانس سیاسی ارزیابی کرد که اگر جو بایدن در انتخابات ایالات متحده پیروز شود، ادامه پیکار با زیاده خواهی های رژیم ایران و همچنین تلاش آمریکا برای پیشبرد صلح بین اسرائیل و کشورهای بیشتری در خاورمیانه و جهان دچار اختلال جدی خواهد شد.

آوی برکوویچ فرستاده پرزیدنت ترامپ به اورشلیم، این ارزیابی را در کنفرانسی بیان کرد که توسط روزنامه “ییسرائل هیوم” (اسرائیل امروز) برای بررسی آخرین دگرگونی های سیاسی در خاورمیانه برگزار شد.

این نماینده آمریکایی گفت: از همان هفته های نخستین به روی کار آمدن دولت پرزیدنت ترامپ، شماری از کشورهای عربی پیام هایی برای کاخ سفید فرستادند که در آن ها گفته شده بود که از طولانی گردیدن نزاع فلسطینیان با اسرائیل خسته شده اند و می خواهند از آن ها دوری جویند.

برکوویچ این ارزیابی را عنوان کرد که اگر آقای جو بایدن به قدرت برسد، به سیاست آشتی با رژیم ایران روی خواهد آورد و روند کنونی برای ایجاد یک محور متحد در برابر زیاده خواهی های آن رژیم کند و یا به کلی متوقف خواهد شد.

بایدن در ماه های پیش با انتشار برنامه سیاسی خود گفته بود که اگر پیروز شود، به برجام باز خواهد گشت و راه دیگری را در برابر رژیم ایران در پیش خواهد گرفت.

اگر اتهامات آمریکایی در مورد دخالت سایبری رژیم ایران در انتخابات ریاست جمهوری درست باشد، بی تردید رژیم ایران می کوشد جو بایدن در آمریکا به قدرت برسد و تحریم های اقتصادی شدیدی را که حکومت ایران را به آستانه ورشکستگی رسانده متوقف سازد.

این سخنران گفت که اگر فشار حداکثری کنونی  بر رژیم ایران متوقف شود، آن ها به گستاخی دوباره روی خواهند آورد و ممکن است روند صلحی که “پیمان ابراهیم” نام گرفته، متوقف شود.

او گفت که پرزیدنت ترامپ در همان هفته های اولی که ریاست جمهوری را آغاز کرد، گروهی را مامور ساخت که به طراحی برنامه جامعی برای پیشبرد صلح بین اسرائیل و فلسطینی ها بپردازد و پیام هایی از کشورهای عرب دریافت کرد که در آن ها آمده بود که کشورهای عربی از این مساله خسته شده اند.

برکوویچ در این همایش سیاسی – پژوهشی همچنین یادآور شد که دولت پرزیدنت ترامپ حاکمیت اسرائیل بر بلندی های گولان را به رسمیت شناخت و سفارتخانه آمریکا را به اورشلیم منتقل کرد.