فرستاده صلح آمریکا: علت محنت فلسطینیان، خرید اسلحه بجای داروست

فرستاده صلح ایالات متحده به منطقه، حقوقدان جیسون گرین بلات، در واکنش به گزارش های درباره محنت مردمان غزه، در توییتر خود نوشت که گروه تروریستی حماس، می کوشد با قربانی کردن مردم غزه و بهره گیری از تنگنای آنان، هدف های تروریستی خود را پیش برد و کناهکار اصلی در این راستا، تنها حماس و دیگر سازمان های ترور هستند.

فلسطینیان ادعا می کنند که یکی از علل محنت آنان، تصمیم پرزیدنت ترامپ به کاهش پنجاه درصدی کمک مالی به سازمان رسیدگی به پناهندگان فلسطینی است. ولی واقعیت آن است که این محنت از هنگامی آغاز گردید که حماس بر غزه مسلط شد و تلاش برای نابودی اسرائیل بر تامین معیشت مردم غزه ترجیح داد و همه امکانات مالی خود را در این راه به کار انداخت.

جیسون گرین بلات در توییتر خود نوشت که حماس در غزه، به جای آن که لوازم پزشکی تهیه کند که از محنت بیماران بکاهد، پول خود را صرف خرید اسلحه می کند.

فرستاده صلح آمریکایی افزوده نوشت: «وابستگی فزاینده حماس به حکومت اسلامی ایران، به جای آن که باری از دوش فلسطینیان در غزه بردارد، موجب افزایش محنت آنان می گردد».

گرین بلات در توییتر خود نوشت که ارزیابی می شود حکومت ایران هر سال حدود صد میلیون دلار پول در اختیار حماس قرار می دهد و پرسید: «لحظه ای تصور کنید که اگر این پول صرف رفاه مردم می شد، چقدر محنت فلسطینیان را کاهش می داد. ولی آن ها به جاز خرید لوازم پزشکی، می کوشند اسلحه به داخل غزه قاچاق کنند.

در آخرین گزارش آمده است که بیمارستان های غزه برای کودکانی که به سرطان دچار شده اند، دارو ندارند.

همچین، اکنون چندین ماه است که حکومت خودگردان فلسطینی حاضر نیست پول خرید نفت سیاه برای ژنراتورهای تولید برق در غزه را بپردازد و از این رو، حماس تنها چند ساعت در روز برق در اختیار اهالی قرار می دهد.