فرستاده صلح سازمان ملل در خاورمیانه سرکوبگری های حماس را علیه تظاهرکنندگان فلسطینی در غزه محکوم دانست

فرستاده صلح سازمان ملل در خاورمیانه سرکوبگری های حماس را علیه تظاهرکنندگان فلسطینی در غزه محکوم دانست

فرستاده صلح سازمان ملل در خاورمیانه، عملیات وحشیانه سازمان تروریستی حماس در سرکوب تظاهرات مردمی در نوار غزه را محکوم دانست. در روزهای اخیر هزاران نفر از فلسطینیان غزه، در اعتراض به فقر و بیکاری و سوء مدیریت حماس که بر آن سرزمین مسلط است، به تظاهرات گسترده دست زدند، ولی با رفتار بسیار خشونت آمیز ماموران نظامی و انتظامی حماس روبرو شدند که شماری از تظاهرکنندگان را  زخمی ساختند و ده ها نفر را نیز بازداشت کردند و مورد شکنجه قرار دادند.

تظاهرات مردمی در غزه، علیه وضع سخت معیشتی و بیکاری و گرانی اجناس، در روزهای اخیر در چندین شهر و شهرک در بخش های شمالی و مرکزی و جنوبی غزه ادامه داشته است. ولی دیروز (یکشنبه) به ماموران سرکوبگر حماس دستور داده شده بود که با تظاهرکنندگان با خشونت هرچه بیشتر روبرو شوند.

در سال هایی که از تسلط حماس بر غزه می گذرد، وضع معیشتی در آن سرزمین مرتبا وخیم تر می گردد . حماس با این شعار که قصد نابودی اسرائیل و پس گرفتن سرزمین اسرائیل را دارد، اکنون سالیان دراز است که همه توانایی های مالی حکومت را صرف امور نظامی و رویارویی با اسرائیل می کند.

این رفتار موجب شده که اسرائیل همچنان به محاصره زمینی و دریایی علیه غزه ادامه دهد تا عناصر فتنه جوی خارجی، از قبیل حکومت اسلامی ایران نتوانند به آن ناحیه، اسلحه قاچاق کنند. همچنین شعارهایی در نابودی اسرائیل موجب گردیده که دولت اورشلیم از ورود پول و سرمایه به غزه جلوگیری کند، زیرا تجربه نشان داده که حماس بخش اعظم توانایی مالی خود را در راه ترور هزینه می کند و به تامین رفاه مردم توجهی ندارد.

فرستاده صلح سازمان ملل در خاورمیانه، ضمن محکوم دانستن رفتارهای سرکوبگرانه حماس، خواستار گردید به این رفتار پایان داده شود.

در شش ماه اخیر، حماس هر هفته تظاهرات گسترده ای را در خط مرزی با اسرائیل به راه می انداخت که از دیدگاه برخی تحلیلگران، یکی از علل اصلی آن بود که اهالی غزه علیه وضع معیشتی دشوار خود و افزایش فقر و بیکاری، به تظاهرات علیه خود حماس دست نزنند.

در همان حال که حماس به سرکوب مردم گرسنه غزه ادامه می دهد، تعرضات تروریستی علیه اسرائیل نیز همچنان ادامه دارد و فرستادن بادکنک های انفجاری به سوی خاک اسرائیل از سرگرفته شده است.

سازمان های ترور که با این کار میخواهند به اسرائیل و مردم آن زیان برسانند، بر شدت گستاخی خود افزوده و با کمک پلاستیک پف کرده، یک هواپیمای جنگی را تراشیده و یک نارنجک دستی زیر آن نصب کرده و به سوی اسرائیل فرستادند.

بادکنک های انفجاری، از یک خوشه بزرگ که شامل بیش از ده بادکنک می باشد تشکیل می شود و زیر آن وسائل انفجاری آویزان می گردد و در آسمان رها می شود تا باد آن را به سوی اسرائیل بیاورد و با سقوط به زمین موجب انفجار شود.

ادامه این تعرضات در حالی است که در گزارش های روزهای اخیر گفته شده بود که مصر از طریق انجام میانجیگری غیرمستقیم بین اسرائیل و حماس، از اسرائیل خواسته است که اجازه دهد مقدار بیشتری از پول اهدایی امیرنشین قطر به غزه برسد و حوزه ماهیگیری در دریای مدیترانه برای ماهیگیران ساکن غزه گسترش یابد.

امیرنشین قطر صد میلیون دلار به اهالی غزه هدیه کرده که ده میلیون دلار آن برای خرید گازوئیل به هدف ادامه راه اندازی نیروگاه برق غزه و بقیه آن به منظور پرداخت حقوق ماهیانه کارمندان غزه در شش ماه بوده است. اسرائیل امکان انتقال سی میلیون دلار را فراهم ساخت. ولی از آنجا که اغتشاشات خشونت بار علیه اسرائیل و پرواز دادن بادکنک های انفجاری ادامه یافت، اسرائیل ادامه انتقال پول را متوقف ساخت.

منابع خبری گفتند که اسرائیل در روزهای اخیر دوباره چند دستگاه از سامانه ضد هوایی گنبد آهنین را در نزدیکی خطر مرزی با غزه مستقر ساخته است.

یک گروه تروریستی تحت حمایت حکومت ایران، به سرکردگان حماس در غزه توصیه کرد که به نبرد بی امان علیه اسرائیل ادامه دهند و از مشکلات مالی نهراسند، تا نابودی اسرائیل به تحقق بپیوندد.

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، از قول فردی به نام خالد البَطش که عضو دفتر سیاسی سازمان تروریستی جهاد اسلامی آزادی فلسطین معرف شد، نوشت: «فلسطین، تنها از راه ادامه مقاومت آزاد می شود.

رژیم ایران و سازمان های وابسته به آن، واژه مقاومت را به منظور عملیات تروریستی علیه اسرائیل به کار می برند.

رژیم ایران هر سال ده ها میلیون دلار به گروه موسوم به جهاد اسلامی پول می دهد تا بر شدت عملیات تروریستی علیه اسرائیل ادامه دهد.

با آن که حماس نیز بخش اعظم کمک مالی خود را از رژیم ایران دریافت می کند، ولی گروه جهاد اسلامی با قاطعیت بیشتری دز دستورات رژیم ایران برای ادامه تعرض و ترور علیه اسرائیل پیروی می کند.

در حالی که حکومت خودگردان فلسطینی اعلام می دارد که خواهان رسیدن به توافق با اسرائیل، و برپایی کشور مستقل فلسطینی در کنار اسرائیل است، گروه های وابسته به رژیم ایران، هر نوع مسالمت و راه حل صلح آمیز را رد می کنند و ادعا دارند که مبارزه مسلحانه علیه اسرائیل، باید تا روز نابودی این کشور ادامه یابد.