فرماندهان سپاه پاسداران و مقامات سیاسی ایالات متحده به یکدیگر در مورد عملیات تلافی جویانه هشدار می دهند

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده گفت که درباره هرگونه آسیب رسانی به آمریکائیان در عراق، به حکومت اسلامی ایران هشدار داده است

بحران در روابط ایالات متحده با حکومت اسلامی ایران بالا می گیرد و طرفین به تهدیدهای نظامی علیه یکدیگر روی می آورند. در همان حال که دولت واشنگتن رژیم ایران را متهم می سازد که علیه کنسولگری ایالات متحده در بصره توطئه کرده است، رژیم ایران ایالات متحده را به تبانی با عربستان و امارات عربی متحده را متهم می سازد که با همکاری ایالات متحده موجب انجام سوءقصد تروریستی در اهواز شده اند.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده گفت که درباره هرگونه آسیب رسانی به آمریکائیان در عراق، به حکومت اسلامی ایران هشدار داده است.

فرماندهان ارشد سپاه پاسداران تهدید کرده اند که علیه ایالات متحده به کارزار ادامه خواهند داد. ولی در همان حال، دولت آمریکا روشن ساخته که اگر تعرضی به منافع و افراد و اماکن مربوط به آمریکا در خاورمیانه صورت گیرد، دولت آمریکا حکومت ایران را پاسخگوی آن می داند.

در این میان سرگنی لاورُف وزیر خارجه روسیه از زیاده خواهی های منطقه ای حکومت ایران دفاع کرد و گفت که ایران نمی تواند فعالیت خود را تنها به داخل کشور محدود کند. حکومت ایران، در کنار روسیه، به فعالیت گسترده جنگی در سوریه ادامه می دهد.

حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه، از جمله گفت: منطقه ما، دیگر محل امنی برای چپاول ثروت های منطقه توسط آمریکا نیست». این سخنان به مفهوم آن است که رژیم ایران قصد دارد منافع ایالات متحده را در کشورهای عرب همسایه، به طور فعال به خطر اندازد.

در واکنش به این تهدیدها، تحلیلگران اطلاعاتی آمریکایی بعید نمی دانند که رژیم ایران دوباره یک رشته عملیات تروریستی علیه حضور آمریکائیان در کشورهای خاورمیانه را توسط گروه های مزدور شیعه در کشورهای مختلف از سر بگیرد.

3 دیدگاه‌

  1. فرماندهان دزد و چپاولگر و تروریست سپاه خود را جمع نکردند تا برادر ترامپ و نتانیاهو انها را با جارو خاک انداز جمع کردن این دزدان و چپاولگران سپاهی به زودی در همان سرزمینشان دفن خواهند شد فرمان از اسمان است همه دنیا بر علیه ایران طغیان کند .

  2. وقت ان رسیده برادر ترامپ و ایالات متحده امریکا ضرب شستی درست به این پاسدارهای دزد بدهند تا جهان از خواب خرگوشی بیدار شود. اگر آمریکا حکومت ایران را تحت فشار و ضرب شدید قرار ندهد دیگر کسی برای آمریکا ارزش نظامی قائل نخواهد بود پس امریکا برخی سیاستهای اشتباه خود را در قبال ایران تصیح کرده به ایران حمله نظامی کند .

  3. ای کاش وای کاش دولت آمریکا ما را نیز همچون کشورهای ژاپن-کره جنوبی -مالزی و… چپاول کند تا اقتصاد واعتبار و آرامش ما هم به سرنوشت کشورهای فوق دچار شود.سردار سلامی به شعور ۸۰ میلیون ایرانی توهین میکند.سلامی و همراهانش برای خودشان زندگی در اروپا وآمریکا به زندگی در ایران آخوند زده (طاعون زده) را ترجیح می دهند.لعنت به دروغگو.

Comments are closed.