فرماندهان سپاه پاسداران که می خواهند از مسؤولیت بگریزند: «فخری زاده از طریق ماهواره ترور شد

شماری از  فرماندهان سپاه پاسداران، در تلاش برای فرار از زیر بار مسئولیت در چگونگی ترور محسن فخری زاده، یک  روایت غیرقابل باور را دوباره مطرح کرده اند و می گویند که سرپرست برنامه های اتمی رژیم، از طریق فرمانی که توسط ماهواره فرستاده شده بود و با استفاده از هوش مصنوعی ترور شده و بنابراین، جلوگیری از اجرای این نقشه غیرممکن بوده است.

پس از گذشت  یک هفته از کشته شدن محسن فخری‌زاده، فرمانده ارشد سپاه پاسداران و از عناصر کلیدی برنامه‌های موشکی و هسته‌ای رژیم ، فرماندهان سپاه پاسداران روایت دیگری از چگونگی کشته شدن او ارائه کردند که با دیگر روایت‌های ارائه شده متفاوت است.

سپاهی علی فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، نیز روز گذشته (یکشنبه) روایت تازه ای را در باره ترور فخری زاده بیان کرد و گفت: «یازده پاسدار همراه فخری‌زاده به عنوان تیم حفاظتی بودند و انفجار نیسان برای از بین بردن مجموعه حفاظت بود».

این فرمانده ارشد سپاه پاسداران افزود که سرتیم حفاظت فخری‌زاده «به دلیل اینکه خود را روی فخری‌زاده انداخته بود ۴ تیر خورد» و کسی از حمله‌کنندگان در صحنه نبود «تا به محافظان شلیک کند».

او این بار یک بخش تازه ای را در این ترور مطرح کرد و اعلام کرد که کشتن او توسط تیربار  «ماهواره‌ای و آنلاین» کنترل می‌شد و از «هوش مصنوعی» کمک گرفته شده بود.

پاسدار فدوی  گفت: «۱۳ تیر از تیربار شلیک شد و تیربار با دوربین پیشرفته روی چهره فخری‌زاده زوم بود.»

او افزود:  همسر فخری‌زاده «با وجود اینکه در فاصله ۲۵ سانتی‌متری او قرار داشت تیر نخورد».

به گفته جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، «از ۱۳ تیر تیربار، چهار- پنج تیر به فخری‌زاده خورد و یک تیر که به کمر او خورد باعث شد وی بر اثر قطع نخاع و خونریزی تا رسیدن به بیمارستان کشته شود».

همزمان پاسدار رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران، نیز پس از فدوی  روایت متفاوتی را مطرح کرد و گفت: در این باره گفته است  که در عملیات کشتن فخری‌زاده “از ابزار الکترونیکی پیشرفته با هدایت ماهواره‌ای” استفاده شده بود

رمضان شریف در ادامه افزود: سرتیم حفاظت فخری‌زاده «جان‌فشانی مثال‌زدنی در صحنه داشت».

این روایتی متفاوت از چندین روایت مختلفی است که مقام‌های جمهوری اسلامی تاکنون درباره کشته شدن فخری‌زاده ارائه کرده‌اند.

رسانه‌های ایران ده روز پیش  گزارش دادند که محسن فخری‌زاده در آبسرد دماوند کشته شده است. روایت‌های متعددی که از آن زمان تاکنون از سوی مقام‌های مختلف حکومت ایران  ارائه شده، که با یکدیگر متناقض است.

وزارت اطلاعات رژیم ایران  نیز اعلام کرده «سرنخ هایی از عاملان این حمله پیدا کرده اما اطلاعات تکمیلی را در آینده منتشر خواهد کرد».

پیشتر نیز شماری از مقام‌های ارشد حکومت ، از جمله علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، و حسین دهقان، مشاور نظامی علی خامنه‌ای، کشته شدن فخری‌زاده را بر اثر وجود حفره‌های امنیتی، ضعف‌ و نفوذ در دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی دانسته‌اند