فرماندهان نظامی ایران، در واکنش به هشدارهای آمریکایی گفتند که به برنامه های نظامی خود ادامه خواهند داد

فرماندهان نظامی در حکومت اسلامی و به ویژه فرماندهان سپاه پاسداران، در واکنش های امروز خود نسبت به پرتاب ماهواره جاسوسی به فضا، بر شدت لحن خود علیه ایالات متحده افزودند و قرار دادن ماهواره جاسوسی در مدار زمین را گام دیگری در راه تقویت توان دفاعی و قدرت بازدارندگی نیروهای مسلح حکومت اسلامی ایران است.

امیر حاتمی در مقام وزیر دفاع حکومت در این زمینه گفت که ایالات متحده مدت چهل سال همیشه خطری برای رژیم ایران بوده است و اکنون نیروهای مسلح ایران خود را برای رویارویی با هرگونه تهدید آینده، آماده ساخته اند.

امیر حاتمی، ایالات متحده را “نظام سلطه” نامید و گفت که آن ها در طول چهل سال گذشته، همیشه علیه رژیم ایران به فتنه گری پرداخته اند.

امیر حاتمی ادعا کرد که نیروهای مسلح نیز در عملی سازی آن چه که علی خامنه ای “سال جهش تولید” نامیده، به برنامه ریزی پرداخته است. احتمال دارد که منظور خامنه ای، افزایش تولیدات مایحتاج عمومی بوده، ولی ستاد فرماندهی نیروهای مسلح از آن به عنوان دستاویزی برای تولیدات نظامی استفاده می کند.

وزیر دفاع رژیم گفت که صنایع نظامی حکومت ایران باید همچنان به پیشرفت و استفاده از آخرین فناوری های تولید ادامه دهد و به استفاده حداکثری از توان خویش بپردازد.

همزمان، سپاهی علی شمخانی دبیر شورایعالی امنیت ملی رژیم نیز در واکنش به هشدارهای رئیس جمهوری ایالات متحده و سران پنتاگون و وزارت خارجه ایالات متحده، در یک پیام توییتری نوشت: «تحریم، تهدید و تطمیع سیاسی نمی تواند حرکت جمهوری اسلامی ایران در مسیر تامین منافع ملی و حقوق قانونی خود کند کند».

شمخانی نوشت: «تولید مستمر قدرت و بهره گیری از دانش روز برای امنیت و رفاه مردم ایران، از بیمارستان تا ضا ادامه خواهد داشت». ظاهرا اشاره شمخانی به بیمارستان ها، تائید ادعاهای سپاه پاسداران است که توانسته یک دستگاه ویروس یاب اختراع کند و همچنین ادعا دارد که در تولید وسایل درمانی و تجهیزات پزشکی علیه کورونا دستاوردهای شگفت داشته است. ولی آگاهان امور ارزیابی می کنند که همه ادعاهای سپاه فاقد ارزش علمی بوده و نمایشی می باشد.

یک دیدگاه

  1. اولا اگه آخوندهای ایرانی اسرائیل رو قبول ندارند چرا این حد اظهار نظرشون براشون مهم هست دوم هم اینکه ساخت این موشک به آسمان چه منفعتی برای مردم ایران داره
    من به عنوان یک ایرانی این سلاح رو تنها یک ضربه مستقیم به سر ملت و مردم ایران میدانم…چهل دوسال گفتند اسرائیل رو از میان برمی‌داریم چه کار کردید… شما که توان نظامی ندارید چه لزومی دارد این جور حرکات و ساختار ها…. من این گونه موارد رو تنها سلاحی میدانم بر سر مردم ایران همین.. خدا بداد مردم ایران ا برسه باز قراره چه جور با باتوم ما رو به خاطر حق مان بزنید الله اعلم
    آرزو دارم جانم را برای اسرائیل بدهم آمین

Comments are closed.