فرماندهان نظامی ایران همچنان می گویند قصد جنگ ندارند، ولی واکنش آنها کوبنده است

همراه با افزایش احتمال درگیری نظامی بین ایران و ایالات متحده، فرمانده هان نیروهای مسلح رژیم یران نیز بر شدت هشدارهای جنگی خود می افزایند .

نظامی محمد  باقری رئیس ستاد نیروهای مسلح ایران گفت: این نیروها آماده پاسخ به هرگونه اقدام خصمانه دشمن هستند و آن ها را سرجای خود خواهند نشاند.

نظامی باقری افزود:  ما نه از جنگ می‌هراسیم و نه از آن استقبال می‌کنیم، نیروهای مسلح گوش به فرمان خامنه ای ، پای کار و دست به ماشه آماده پاسخ به هرگونه اقدام خصمانه دشمن هستند.

رهبران ایالات متحده بارها گفته اند که مایل به جنگ با ایران نیستند، ولی در برابر ادامه عملیات تعرضی آن ساکت نخواهند نشست.

با این همه، رئیس ستاد نیروهای مسلح رژیم در ادامه سخنان خود گفت: حکومت اسلامی نشان داد که جنگ‌طلب نیست و قصد بدعهدی و تعرض به دیگران را ندارد و این دشمن است که بدعهدی می‌کند؛ در واقع هر گونه مذاکره به معنای تسلیم است؛ لذا به آن نه قاطع می‌گوییم.

باقری افزود: کشور ما هم از بُعد سرزمینی، ژئوپلتیکی و طبیعی همه چیز را در درون خود دارد و هم از لحاظ انسانی جمعیتی حزب الهی و مومن دارد . امروز دشمن تلاش می‌کند تا ملت و مسئولان را از طریق عملیات روانی و رسانه‌ای مرعوب قدرت نظامی خود کند .

رئیس ستاد نیروهای مسلح گفت: حکومت  ایران امروز در حوزه‌های موشکی، دریایی و پدافند هوایی از اقتدار لازم برخوردار است و همین موضوع باعث شده که یکی از نقاط قوت دشمن یعنی توان هوایی و موشکی آن به شدت با چالش مواجه شود.

نظامی  باقری توقیف یک فروند نفتکش حامل سوخت ایران از سوی انگلیس به اتهامات واهی در آب‌های بین المللی را اقدامی تلافی‌جویانه و در پاسخ به اقدام مستقیم، شفاف و شجاعانه نیروهای مسلح ایران علیه پهپاد متجاوز دشمن دانست و افزود: این اقدام بدون پاسخ نخواهد ماند و در صورت مقتضی، در زمان و مکانی مناسب، پاسخ این اقدام ذلت‌بار مد نظر قرار خواهد گرفت.

نظامی امیر حاتمی وزیر دفاع حکومت  روز گذشته (دوشنبه ) در جریان توقیف نفتکش ایرانی در جبل‌الطارق توسط نیروی دریایی ارتش بریتانیا را یک نوع راهزنی دریایی دانسته و گفته بود: این اقدام خلاف موازین بین‌المللی بوده که  بی پاسخ نخواهد ماند.

سپاهی محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران گفت : دکترین تهاجم به عمق دشمن، در دستور کار نیروی زمینی سپاه قرار دارد .

سپاهی پاکپورگفت:  ما در عرصه فناوری به یک قدرت قابل ملاحظه تبدیل شده‌ایم و نیازهای دفاعی را خودمان تامین می‌کنیم.

وی افزود: قدرت پهپادی و موشکی نیروی زمینی سپاه نسبت به گذشته ارتقاء چشمگیری یافته و این موضوع قدرت ما را در نبردها افزایش می‌دهد.