فرماندهان نظامی رژیم ایران، دوباره تهدید می کنند که در صورت حمله آمریکا، اسرائیل نابود می شود

امیر حاتمی وزیر دفاع در کنار حسن روحانی در یک رژه نظامی

فرماندهان ارشد نیروهای مسلح ایران، نسبت به سخنان وزیر خارجه اسرائیل، ییسرائل کاتس که فاش ساخته بود اسرائیل نیز در تشکیل ائتلاف بین المللی آزادی کشتیرانی در خلیج فارس نقش فعال دارد، واکنش های تهدیدآمیزی نشان دادند و ادعا کردند که در چنین صورتی قادرند اسرائیل را به آسانی نابود کنند.

امیر حاتمی وزیر دفاع حکومت اسلامی گفت که این نقش اسرائیل ممکن است پیامدهای ویرانگری داشته باشد و برپایی یک نیروی نظامی برای حفظ امنیت کشتیرانی، توازن حساسی را که در این ناحیه برقرار است برهم می زند. امیر حاتمی گفت که چنین اقدامی از جانب ایالات متحده، رفتاری تحریک آمیز است.

این سخنان در حالی بیان می شود که خود رژیم ایران بود که با تعرضات تروریستی علیه آمد و شد کشتی ها در خلیج فارس، کشورهای جهان را ناچار ساخت به فکر برپایی یک نیروی حفاظتی بپردازند تا رژیم ایران را ناچار سازد از اقدامات خرابکارانه دست بردارد.

رژیم ایران که اعلام کرده بود در صورت قطع صادرات نفت ایران، صادرات دیگر کشورها را نیز متوقف خواهد ساخت، دست کم شش نفتکش هدف عملیات خرابکاری قرار گرفتند و رژیم یک نفتکش بریتانیایی را ربود و دو نفتکش دیگر را به ادعای آن که حامل سوخت قاچاق بوده اند، توقیف کرد.

ایالات متحده در این هفته اتهام تازه ای علیه سپاه پاسداران عنوان کرد و آن این که با ایجاد اختلال الکترونی در دستگاه رهیاب کشتی هایی که از تنگه هرمز می گذرند، می خواهند آن ها را به سوی آب های ایران  بکشانند و ادعا کنند که به علت تجاوز به حریم دریایی ایران باید مورد پیگرد قرار گیرند.

فرمانده سپاه پاسداران، سپاهی حسین سلامی نیز زبان به تهدید علیه اسرائیل گشود و گفت که اگر جنگی درگیر شود، اسرائیل در برابر “تهدید جنگی تمام عیار” قرار خواهد گرفت.

سپاهی سلامی، که به او رتبه سرلشگری داده اند، این ارزیابی را مطرح ساخت که ایالات متحده و شخص پرزیدنت ترامپ خواهان جنگ با ایران نیستند. سلامی در استدلال خود در مورد این ارزیابی گفت: «علت آن است که خودشان می دانند که جنگ جدید ممکن است موجودیت اسرائیل را به طور جدی به خطر بیاندازد.

این استدلال در گذشته نیز چند بار توسط سلامی، و دیگر دست اندرکاران رژیم ایران بازگو شده بود. به موجب این ادعا، از آن جا که ایالات متحده می ترسد که در صورت آغاز جنگ، رژیم ایران کشور اسرائیل را هدف حمله نظامی قرار خواهد داد و آن را نابود خواهد کرد، بنابراین از انجام چنین حمله ای می ترسد و مایل به آغاز جنگ نیست.

حسین سلامی با اشاره به این که علی خامنه ای گفته بود که اسرائیل تا بیست و پنج سال دیگر نابود خواهد شد، و این در حالی که او از نابودی فوری اسرائیل سخن می گوید، ادعا کرده گفت که “شرائط فروپاشی اسرائیل فراهم است ولی هنوز مقدمات آن شکل نگرفته است”.

حسین سلامی، در همان هنگام که اسرائیل را به نابودی تهدید می کند، به مردم سیلزده غرب ایران نیز با گذشت چندین هفته از آن مصیبت طبیعی، وعده کمک می دهد

4 دیدگاه‌

  1. درود.
    بیایید یکبار در تخیلاتمان تمام قواعد را وارونه کنیم. جای اسرائیل و فلسطین را عوض کرده و متحدانشان را هم تعویض نماییم. فرض را بر این بگذاریم که فلسطین فاقد ارتش، از سوی آمریکا که بزرگترین متحد اسرائیل است، هر روز تهدید به نابودی شود. از سوی دیگر، عده ای در اسرائیل با آن ارتش قوی و نیرومند و پیشرفته، در صدد خرابکاری و ترور برآیند و هر لحظه فلسطینیان را با هر وسیله ای که میتوانند و در هر نقطه ی دنیا هدف قرار داده از بین ببرند. به نظر یک انسان عاقل، میتوان فلسطین را از روی نقشه پاک و محو نمود؟ پاسخ کاملا روشن است. پس چگونه است که سردمداران ابلهی همچون سلامی و دیگران تصور میکنند که میتوانند اسرائیل را نابود نمایند؟ نتیجه این است که آنچه آنها مینوازند، یک طبل تو خالیست. تهدیدیست که هرگز نمیتواند عملی و عملیاتی شود ولی آنها از آنجا که موقعیت استراتژیک اسرائیل را میشناسند و حساسیتها را راجع به آن میدانند، سعی در گرو کشی و شارموتی گری دارند. امید به نابودی حکومت ملاها از سراسر دنیا، از افغانستان گرفته تا ایران و سوریه و عراق و غیره‌.
    پاینده و جاوید، اسرائیل مقدس.

  2. رژیم تروریستی که ھمیشه اسرائیل را به نابودی تهدید کردہ، پس چه بهتر که زودتر به آن ترورستھا حمله شود۰ چهل سال پول نفت را ھزینه جنگ افزار و تروریست کردن کافیست۰

  3. کشورهای اروپایی باید بدانند تنها راه نجات از دست رژیم ایران حمایت و پشتیبانی از مردم ایران است تا دنیا روی آرامش به خود بگیرد

Comments are closed.