فرماندهان نیروهای مسلح رژیم ایران، همچنان از “قدرت کوبنده نظامی” و “شکست  آمریکا و اسرائیل” می گویند

امیر حاتمی، وزیر دفاع رژیم ایران، در سخنانی ادعا کرده گفت: ما بالاترین نیروی دفاعی و نظامی را داریم وسد تحریم ها را خواهیم شکست.

او در ادامه سخنان خود افزوده گفت: ایران، در بالاترین سطح از آمادگی‌های دفاعی- نظامی قرار دارد ودر نبرد با آن چه که “جبهه آمریکایی- صهیونیستی”  نامید، پیروز خواهد شد و به گفته او “سد همه تحریم ها را خواهد شکست” .

در همان حالیکه خامنه ا ی می گوید جنگ نخواهد شد، وزیر دفاع رژیم، دوباره زبان به تهدید گشود و گفت : ما قدرتمند ترین نیروی نظامی را داریم ودر نبرد با “نیروهای آمریکایی و اسرائیلی “، “طعم شکست “را به آنان ، خواهیم چشاند .

امیر حاتمی در مورد چگونگی “شکستن سد تحریم ها” توضیحی نداد، و این در حالی که  صادرات نفت ایران کاهش یافته و به چند صد هزار بشکه در روز رسیده است. برای بررسی تعیین دقیق میزان فروش نفت ایران کار بسیار دشواری است وایران از این پس ناچار می شود  نفت خود را به صورت عمده، با تخفیف بالا و پورسانت از طریق قاچاق به دلالان و واسطه گران  به فروش برساند .

حاتمی ،به تعریف و تمجید از قدرت نظامی رژیم  در جمع نیروهای مسلح ایران پرداخت و گفت : نیروهای مسلح ما به لحاظ آمادگی دفاعی – نظامی در “جایگاه رفیع و بی‌نظیری” قرار دارند و این موقعیت “در سخت‌ترین شرایط تحریم نیروهای مسلح” به دست آمده است.

حسین سلامی که در رجز خوانی و تهدیدهای توخالی شهرت بسیار دارد

او ادعا کرده گفت: اسرائیل و آمریکا معترف اند که نیروهای ایران پرقدرت هستند و این در حالیست که کارشناسان نظامی معتقدند ،رژیم ایران ، در زمینه ی نیروی هوایی دارای قدرت نظامی بسیار ضعیف و کهنه و قدرت دریایی آن بر عملیات چریکی استوار است و قدرت اصلیرایران  در نیروی زمین است، ولی اگر جنگی  بین ایران و آمریکا رخ دهد، ایالات متحده  قصد حمله ی زمینی ندارد و خواهد کوشید از طریق حملات هوایی و دریایی قدرت حکومت نظامی ایران را در هم شکند .

بودجه نظامی ایران در سال‌های گذشته تقریبا به طور مرتب افزایش یافته است. و در مواردی نیز  به دستور علی خامنه‌ای مبالغ هنگفتی از صندوق توسعه ملی به این نیروها اختصاص یافته است.

حسین سلامی ،فرمانده سپاه پاسداران نیز با حساس شمردن روزهای پیش رو در ایران گفت :  در دوران سرنوشت سازترین مقطع انقلاب اسلامی هستیم، دشمنان ما به آخر خط رسیده اند واگر چه پرقدرت ترین نظامی جنگی را دارند اما از درون دچار پوکی استخوان هستند.

وی افزود: ما آمادگی مقابله با دشمن را داریم و با تجهیزات و اداوات پیشرفته ی نظامی دشمن را شکست خواهیم داد .

این سخنان در حالی بیان می شود که کارشناسان نظامی، نیروهای مسلح ایران را به ویژه در امور هوایی و دریایی، کهنه و ضعیف توصیف می کنند/