فرماندهان سپاه پاسداران پس از مدتی خاموشی، تهدیدهای جنگی علیه آمریکا را از سر گرفته اند

پایگاه های آمریکا در سراسر منطقه، از امارات متحده تا قطر و  در افغانستان و نقاط دیگر، در تیررس موشک های حکومت اسلامی ایران قرار دارند

سرکردگان سپاه پاسداران در ایران که چند هفته ای بود مهر سکوت بر لب زده بودند، دوباره علیه ایالات متحده زبان به تهدید گشودند و تهدید کردند که به آسانی قادرند همه مواضع نظامی ارتش آمریکا در حوزه خلیج فارس را با حملات موشکی نابود کنند.

این تهدیدها در حالی شنیده می شود که ایالات متحده قصد حمله به ایران را ندارد، و تنها از طریق تحریم های سیاسی می کوشد رژیم ایران را به سر میز مذاکرات بازگرداند تا بتوان قراردادی تنظم  کرد که به فتنه گری های رژیم در منطقه و جهان پایان دهد.

در عین حال، ایالات متحده با هشیاری نسبت به تهدیدهای جنگی رژیم ایران، می کوشد یک ائتلاف نظامی به رهبری خود و با شرکت ارتش های اسرائیل و امیرنشین های عرب حوزه خلیج فارس برپا سازد.

فرمانده نیروی هوا – فضای سپاه پاسداران، امیرعلیِ حاجی زاده در سخنانی گفت: «پایگاه های آمریکا در سراسر منطقه، از امارات متحده تا قطر و  در افغانستان و نقاط دیگر، در تیررس موشک های حکومت اسلامی ایران قرار دارند. این فرمانه همچنین گفت که ناوگان دریایی ایالات متحده در خلیج فارس نیز قابل دسترسی موشک های رژیم ایران می باشد.

آگاهان یادآوری می کنند که سپاه پاسداران اکنون چندین ماه است که از ایجاد مزاحمت برای ناوگان آمریکای در حوزه خلیج فارس دست برداشته، زیرا بیم دارد مبادا یک درگیری جنگیِ ناخواسته رخ داد که کنترل آن از دست برود.

در دوران پرزیدنت اوباما، و حتی در شش ماه اول ریاست جمهوری پرزیدنت ترامپ، قایق های تندرو سپاه پاسداران در فاصله کمی از ناوهای عظیم آمریکایی در خلیج فارس حرکت می کردند و عملیات تحریک آمیز انجام می دادند. ولی در یک سال اخیر این عملیات تعرضی کاملا متوقف شده است.

آگاهان نظامی می گویند که رژیم ایران، به این امید است که با موشک های نقطه زن، بتواند هدف های آمریکایی را به طور دقیق مورد حمله قرار دهد. ولی در همان حال، ایالات متحده دارای توان موشکی دهشتناکی در خلیج فارس است و موشک های کروز آمریکایی می توانند در مدت کوتاهی، اکثر هدف های اتمی، موشکی و نظامی رژیم ایران را نابود کنند.

آگاهان می گویند که اگر چنین درگیری نظامی رخ دهد، برای سپاه پاسداران و دیگر نیروهای مسلح رژیم نتایج فاجعه باری خواهد داشت.

2 دیدگاه‌

  1. اتفاقا امریکا باید استقبال کند از این تهدید ها چرا که فصل انتقام گیری امریکا از ایران اسلامی فرا رسیده است .

Comments are closed.