فرمانده ارتش اسرائیل نیز نسبت به امکان درگیری با رژیم ایران و حزب الله هشدار می دهد

رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل نیز نسبت به خطراتی که از جانب حزب الله لبنان اسرائیل را تهدید می کند، هشدار داد. در گزارش پیشین گفته شده بود که یکی از موضوع های اساسی که بنیامین نتانیاهو در دیدار با پرزیدنت ولادیمیر پوتین در میان گذاشت، اقدام حکومت ایران برای برپایی کارخانه تولید موشک در لبنان بود. سفیر اسرائیل در سازمان ملل نیز پیشتر نسبت به این خطر هشدار داده بود.

ژنرال گادی ایزنکوت، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل که شب گذشته (سه شبنه) در یک همایش نظامی سخن می گفت، از جمله اظهار داشت: «ما می دانیم که در پشت پرده ارامشی که ظاهرا در مرزهای اسرائیل در منطقه وجود دارد، خطرات و چالش های بسیار نهفته است و ارتش اسرائیل وظیفه دارد همچنان به بالا بردن میزان آمادگی خود برای رویارویی با همه خطرات بکوشد و اطلاعات بیشتری درباره دشمنان خود داشته باشد و موجب کاهش توانایی های تعرضی دشمن شود».

در مورد خطراتی که از جانب حزب الله لبنان اسرائیل را تهدید می کند، ژنرال ایزنکوت گفت: «اسرائیل برای حفط امنیت مرزهای شمالی خود (با لبنان) به همه اقدامات لازم دست زده و دست می زند. ما می خواهیم که مرزهای شمالی کشور همچنان ارامش و امن بماند و این یکی از چالش های امنیتی ما می باشد».

سخنگوی ارتش اسرائیل هفته پیش در مقاله ای که در نشریات عرب زبان انتشار یافت، فاش ساخت که حکومت ایران مدتی است می کوشد یک کارخانه تولید موشک های دقیق و به اصطلاح “نقطه زن” در لبنان برپا سازد که این امر ممکن است یک خطر جدی برای اسرائیل به وجود آورد.

آگاهان می گویند از آن جا که حکومت ایران نمی داند آینده سوریه چه خواهد بود، و ممکن است در وطل زمان رژیم ایران نتواند از طریق سوریه به حزب الله در لبنان اسلحه سنگین برساند، قصد برپایی یک کارخانه تولید موشک های پیشرفته در خاک لبنان را دارد که اسرائیل همه تلاش خود را به کار گرفته که از اجرای این هدف جلوگیری کند.

3 دیدگاه‌

  1. الله فرمان می دهند که حملات حماس و حزب الله علیه اسرائیل باید صورت بگیرد و مقدس و با ارزش هستند و داعش به مسلمانان و اسرائیل حمله نکند ولی فقط مسیحیان را قتل عام بکند

  2. این فرماندتون بچاره بسکی از دست آخوندا هرس خورد موهاش سفید شد مال مام سفید شد چی کار کنیم.خدا ما را ببخشه اصلا نمیدونیم چه گناهی کردیم.خدایا هرچی هست ببخش

  3. به نام خداوند بخشنده مهربان.سلام فرمانده میدونی هر موقع داستان دوست حضرت موسی را که میگویند حضرت خضر بوده منو عجیب توی فکر فرو میبره.بدون قانون کشت چرا؟.هر موقع که به اسراییل میگن قاتل اطفال من یاد حضرت خضر میفتم.اسلحه ای که دست لبنان یا فلسطینه اصلا حرامه مردم ایران راضی نیستند.پس مردم لبنان و فلسطین مسلمان نیستند برای سرکوبی عجم عرب آوردند طبق شواهد مردمی.میدونی به خاطر همین فلسطین چقدر مومن واقعی در ایران نسبت به همه دین زده شدند یا اصلا کافر شدند.میدونی این بچه ای که تو فلسطین به دنیا میاد اصلا برای دشمنی به دنیا میاد چرا چون پدر و مادرش میگن خدا چرا به اسراییل توان دادی.من نمیگم بکش ولی میخاستم بدونی که داستان حضرت خضر عجب داستانی.میدونی من یک بچه دارم و از ترس آینده بیشترم نمیخام.من یک بچه دارم چون میدونم خدا دانا وحکیمه هر که نان دهد دندان دهد نیست.من در قبال تامین این بچه و اخلاقش مسولم.میدونی خانوادهای ایران به خاطر اینکه در فلسطین ۸ تا ۱۰ بچه مثل سگ بریزن بیرون چه مشکلاتی دارن.عناد عناد هست این لجبازیها هم برا اینه که نمیخان حتی یک سیزدهم از نیل تا فرات به اسراییل برسه.وگرنه با خوبی میشه مشکلات را حل کرد اگر قبول میکردند و یه جوری کنار میومدند بهتر بود رفتند روی تقابل جمعیتی اینجوری نمیشه با حق و حقیقت چنگید اگر یک یهودی در دنیا بمونه باز هم حداقل یک سیزدهم و حد اکثر یک هشتم از نیل تا فراتو ارث میبره من هرگز جلوی حق سرمو بالا نگرفتم من یه منافقم چون تو هم اگر از این حدود تعیین شده فراتر بری و همه نیل تا فراتو بخاهی طرف اعرابو میگیرم چرا چون طرف حق و خدا هستم.

Comments are closed.