فرمانده ارتش رژیم ایران، به دنبال جانشین فرمانده سپاه، اسرائیل را به نابودی تهدید می کند

فرمانده ارتش حکومت اسلامی ایران امروز دوباره اسرائیل را به نابودی تهدید کرد و گفت که حتی اگر علی خامنه ای برای نابودی اسرائیل ۲۵ سال وقت تامین کرده، رژیم ایران باید اگر می تواند، همین فردا برای نابودی اسرائیل اقدام کند.

ظاهرا این خسنان سرلشگر عبدالرحیم موسوی فرمانده ارتش ایران در واکنش به سخنان دیروز بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل است که گفته بود اسرائیل با قدرت تمام از امنیت و موجودیت خود در برابر دشمنان دفاع خواهد کرد و گوشزد ساخته بود که هر جنگی از هر دو طرف بهای گزافی را می طلبد.

نخست وزیر اسرائیل گفته بود که اسرائیل، هنگامی که موجودیت خود را در خطر ببیند، حتی اگر می داند که به بهای گزافی تمام خواهد شد، ولی اسرائیل قاطعانه حمله دشمن را دفع خواهد کرد و دشمن بداند که جنگ، برای او نیز پرهزینه خواهد بود.

نتانیاهو در دیدار دیروز با سفیران کشورهای خارجی در اسرائیل، که برای شادباش جشن استقلال اسرائیل به دفتر ریاست جمهوری دعوت شده بودند، از کشورهای دنیا خواستار شد برای مهار کردن حکومت ایران اقدام کنند و نگذارند چنین حکومتی که تمدن بشری را تهدید می کند قوت بگیرد.

نتانیاهو روز گذشته (جمعه)، در نطق دیگری نیز گفت که اسرائیل برای رویارویی با هر حرکت تعرضی حکومت ایران آمادگی کامل دارد.

نخست وزیر این سخنان را هنگام سخنرانی در تالاری بیان داشت که داوید بن گوریون پایه گذار اسرائیل نوین، در آن جا هفتاد سال پیش در چنین روزهایی استقلال اسرائیل را اعلام داشت و ملت یهود، پس از دو هزار سال آواردگی، دوباره استقلال ملی خود را به دست آورد.

نتانیاهو این سخنان را در نشست ویژه کابینه اسرائیل در همین تالار و در حضور میهمانان دیگر بیان داشت. او گفت: «در این روزها تهدیدهای فزاینده ای علیه اسرائیل شنیده می شود. این تهدیدها از جانب حکومت ایران شنیده می شود. ولی ارتش ما و نیروهای امنیتی ما برای رویارویی با هرگونه اقدام رژیم ایران آمادگی کامل دارند».

نخست وزیر گفت: «ما با هرکس که قصد اسیب رساندن به اسرائیل را دارد وارد نبرد می شویم و علیه ککسانی که امنیت ما را به خطر می اندازند رویارویی خواهیم کرد. ولی بدانند که جنگ، از آن ها هم بهای سنگینی خواهد طلبید».

حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران در نطقی پیش از نماز جمعه دیروز گفته بود که اسرائیل عمق استراتژیک ندارد و نابود کردن این کشور کار ساده ای است.

آگاهان یادآوری می کنند که در روزهای اخیر تب جنگی بین حکومت ایران و اسرائیل بالا گرفته و تهدیدهای جنگی زیادی علیه اسرائیل در تهران شنیده شده که علت آن، بماران یک پایگاه پهپادهای جنگی حکومت ایران در خاک سوریه و نابود کردن یک سامانه دفاع ضد هوایی بوده که حکومت ایران اخیرا در سوریه برپا ساخته بود تا از حملات نیروی هوایی اسرائیل جلوگیری کند.

سران سیاسی و نظامی حکومت ایران از هنگام آن حمله، که اسرائیل مسوولیت آن را رسما به عهده نگرفته، از انتقام و تلافی سخن می گویند و سرکردگان حزب الله لبنان نیز همان سخنان را تکرار می کنند.

وزیر دفاع اسرائیل، اویگدور لیبرمن در پاسخ به تهدیدات جنگی روز گذشته حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت که بهتر است رژیم ایران آمادگی و توان دفاعی اسرائیل را به آزمون نگذارد. لیبرمن گفت: ارتش اسرائیل تا کنون هرگز برای رویارویی با خطرات و تهدیدها ، این چنین آماده نبوده است.

کارشناسان امور نظامی و سیاسی در اسرائیل بر این باورند که اسرائیل در پی جنگ نیست و برای حکومت ایران نیز در شرائط کنونی جنگ دستاوردی به دنبال نخواهد آورد.

ولی در عین حال، کارشناسان اسرائیل این احتمال را بسیار جدی می دانند که حکومت ایران بخواهد از طریق یک تهاجم نیابتی که توسط حزب الله و یا گروه دیگری انجام شود، از اسرائیل انتقام بگیرد.

اسرائیل گفته است که اجازه نخواهد داد نیروهای مسلح حکومت ایران، برای همیشه در سوریه بمانند.

2 دیدگاه‌

  1. امیدواریم جناب نخست وزیر و ارتش قدرتمند اسرائیل هر چه زودتر با تدابیر و زیرکی همیشگی خود نقشه های ابلهانه سران فریب خورده ارتش و سپاه و حکومت ایران را نقش بر آب کنند و برای همیشه با آنها کاری بکنند که دیگر جرات به زبان آوردن اسم اسرائیل کبیر را بر زبان خود نداشته باشد ، نزدیک است که سران و ظالمان حکومت ایران دانه به دانه تقاص ظلم خود را به تمام مردم منطقه پس دهند ، به امید دوستی و نزدیکی هر دو ملت بزرگ ایران و اسرائیل

Comments are closed.