فرمانده ارشد ارتش آمریکا: «رژیم ایران در انتقام گیری از اسرائیل بخاطر فخری زاده، با جدیت تلاش می کند»

ساعاتی پس از آن که اعلام شد دو فروند  بمب افکن های سنگین از نوع بی ۵۲ همراه با شماری دیگر از جنگنده های آمریکایی در نزدیکی حریم هوایی ایران در حوزه خلیج فارس به مانور پرداخته اند،  فرمانده ستاد مرکزی ارتش ایالات متحده (سنتکام) نیز ارزیابی کرد که احتمال حمله نظامی رژیم ایران به اسرائیل بسیار بالاست. رژیم ایران تهدید کرده که انتقام خون محسن فخری زاده را خواهد گرفت و به طور مستقیم و غیر مستقیم، اسرائیل را به دست داشتن در آن متهم ساخته است.

رادیو پیام اسرائیل در گزارش هفته پیش نوشته بود که ارتش اسرائیل این تهدید رژیم ایران را کاملا جدی می گیرد و برای خنثی کردن آن آمادگی دارد.

اکنون، ژنرال کنت مکنزی فرمانده ستاد مرکزی می گوید که این تهدید رژیم ایران جدی است و احتمال دارد بزودی بخواهد به یک ماجراجویی جنگی دست بزند.

ستاد مرکزی ارتش آمریکا مسئولیت حفظ امنیت در خاورمیانه را به عهده دارد. هنگام ارسال بمب افکن های بی ۵۲ به منطقه گفته شد که ایالات متحده از آماده باش نیروهای وابسته به ایران در عراق نیز نگران است.

ژنرال مکنزی که شب گذشته (پنجشنبه) در یک همایش مجازی سخنرانی می کرد، در بخشی از سخنان خود گفت: «رژیم ایران از هلاکت محسن فخری زاده، سخت دستپاچه شده و ممکن است با حمله به اسرائیل، به ابراز واکنش بپردازد».

او همچنین گفت: «ایالات متحده نگران است که شبه نظامیان وابسته به رژیم ایران در عراق نیر به عملیات چریکی دست بزنند». ولی در عین حال گفت که رژیم ایران شکیبایی بسیار دارد و واکنش های خود را کاملا طراحی می کند. ولی در عین حال گفت که دولت بغداد به تدابیر لازم برای مقابله با عملیات شبه نظامیان شیعه وابسته به رژیم ایران دست زده است.

رژیم ایران سوگند خورده که انتقام خون قاسم سلیمانی را به سختی از ایالات متحده خواهد گرفت و از جمله موجب خروج نیروهای آمریکایی ار عراق خواهد شد.

انتشار این خبر که دولت عراق به هواپیماهای آمریکایی اجازه داده بود برای هلاکت قاسم سلیمانی، وارد خاک آن کشور شوند، نشان می دهد که آن دولت نیز عملا با دولت آمریکا برای نابود سازی فرمانده سپاه قدس همکاری داشته است و این این رژیم ایران را با چالش دشوار تری روبرو می سازد.