فرمانده انتظامی اصفهان: سه نفر از افراد وابسته به  رسانه های خارج در ارتباط با مراسم محرم در استان اصفهان بازداشت شدند

فرمانده انتظامی استان اصفهان خبرداد : سه نفر از افراد وابسته به  رسانه های خارج از ایران در ارتباط با مراسم محرم امسال در استان اصفهان بازداشت شدند.

حکومت سعی دارد که از این طریق با کسانی که مخالف برگزاری مراسم محرم در ایران هستند برخورد کند .

پاسدار میرحیدری گفت: طی ۱۰ روز گذشته سه معاند که وابسته به خارج از کشور و دنباله رو اهداف آن‌ها بودند را دستگیر کرده‌ایم، یکی از این افراد یک خانم در شهرستان لنجان و مرتبط با بی‌بی‌سی فارسی بوده که به هنگام دستگیری، مستنداتی از وی بدست آمده است.

حکومت اسلامی ایران به افرادیکه که با رژیم ایران مخالف اند معاند یا دشمن می گویند.

او افزود: این خانم مستنداتی را  آماده کرده بود که بعضا به شبکه بی‌بی‌سی و پایگاهی در کشور گرجستان فرستاده بود. البته تمامی این مستندات را از مساجد و هیئات مذهبی تهیه کرد و به دنبال آن بود تا ثابت کند منشا شیوع این ویروس منحوس در جامعه ما، افراد و مجامع مذهبی هستند.

وی در ادامه بیان داشت: فرد دیگری در شهرستان تیران دستگیر و مستنداتی که آماده کرده بود، جمع آوری شده، همچنین مستنداتی به دست آمده که در حال شرب خمر با افراد اجنبی بوده است.

این مقام ارشد نیروی انتظامی گفت:  ما همگی بسیج شده ایم و شبکه های اجتماعی را رصد می کنیم تا در این سال که دشمن به دنبال ایجاد دوگانگی در این حرکت عظیم و ارزشمند است با امنیت افزون‌تری، مراسمات محرم  را با رونق بیشتر، آن هم با رعایت بایدها و نبایدهایی که تاکید شده است برگزار کنیم.

همچنین آخوند دری‌نجف‌آبادی، نماینده خامنه ای در اراک گفت: نباید عزاداری‌های محرم تعطیل شود . عاشورا، کربلا، محرم و بزرگ‌ترین پشتوانه جبهه مقاومت برای مقابله با توطئه‌ها، دسیسه‌های عربی، غربی، استعماری واستکباری است.

او افزود: کورونا یک مهمان ناخوانده است و قرار نیست تمامی فعالیت‌های مذهبی محرم  به دلیل این بیماری تعطیل شود .