فرمانده دفاع پشت جبهه در اسرائیل: تدابیری اندیشیده ایم که اگر به آزمون بگذراند، شگفت زده خواهند شد»

فرمانده دفاع پشت جبهه اسرائیل در یک سخنرانی، به دشمنان نظامی اسرائیل هشدار داد که این کشور برای دفاع از جان شهروندان خود به چنان تدابیر گسترده ای دست زده که اگر به اجرا گذارد، موجب شگفتی دشمنان خواهد شد و آنان متقابلا ضربات سهمگینی متحمل خواهند گردید.

حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران و حسین دهقان وزیر دفاع پیشین رژیم که هم اکنون مشاور نظامی علی خامنه‌ای محسوب می شود، در این هفته تهدید کردند که سپاه پاسداران قادر است طوفان موشک بر سر اسرائیل بباراند. البته دلگرمی آنان در بیان این تهدید، ده‌ها هزار موشکی است که رژیم ایران به حزب الله لبنان منتقل ساخته و تصور می کند که اگر به آن گروه دستور دهد، قادر خواهند بود اسرائیل را موشک باران کنند.

ژنرال اوری گوردین فرمانده دفاع پشت جبهه اسرائیل گفت که ارتش این کشور برای دفاع از جان غیرنظامیان به تدابیر گسترده ای دست زده و در همان حال، واکنش ضربتی اسرائیل علیه دشمن نیز کوبنده و دردناک خواهد بود.

ژنرال گوردین که در یک همایش پژوهشی سخنرانی می کرد، از جمله گفت: «این احتمال که حزب الله لبنان بتواند در یک روز بیش از یک هزار موشک و راکت به سوی اسرائیل و شهرها و دیگر نواحی مسکونی آن شلیک کند یک چالش نظامی برای اسرائیل محسوب می شود.»

ارتش اسرائیل در آخرین رزمایش گسترده ای که برگزار کرد، به تمرین جوانب مختلف دفاعی در برابر چنین وضعی پرداخت.

ژنرال گوردین گفت: «دشمنان اسرائیل باید بدانند که این کشور قادر است، در صورت نیاز، به اقدامات گسترده و قدرتمندی دست بزند که تعرض دشمن را متوقف سازد».

او گفت که اسرائیل در دفاع از مردم پشت جبهه، به تکنولوژی ها و دستاوردهایی رسیده که هرگز در گذشته مانند آن دیده نشده است.