فرمانده سپاه شمال اسرائیل: حزب الله لبنان با کمک مالی ایران، به تلاش به هدف آماده شدن برای جنگ، ادامه می دهد

فرمانده سپاه شمال اسرائیل: حزب الله لبنان با کمک مالی ایران، به تلاش به هدف آماده شدن برای جنگ، ادامه می دهد

فرمانده سپاه شمال در ارتش دفاعی اسرائیل، ژنرال امیر برعام گفت که حزب الله لبنان در تنگنا قرار گرفته و با مشکلات دشواری روبرو شده، ولی همچنان می کوشد خود را تقویت کند و به عملیات تعرضی بیشتری علیه اسرائیل دست بزند. ژنرال برعام در بخش دیگری از سخنرانی خود تاکید کرد که اسرائیل نخواهد گذاشت که حزب الله لبنان دستورات رژیم ایران را برای تعرض به اسرائیل و آسیب رساندن به این کشور عمل سازد.

این سخنرانی به مناسبت سیزدهمین سالگرد جنگ دوم لبنان انجام شد که در آن، ژنرال برعام تاکید کرد که طی این مدت، حزب الله بیش از پیش قوی شده، ولی همچنان جرات حمله به اسرائیل را ندارد. در آن جنگ، تلفات سنگینی به حزب الله وارد آمد و خسارات جنگی نیز بسیار چشمگیر بود – در حدی که رژیم ایران ناچار شد برای ترمیم آن، چند صد میلیون دلار در اختیار حزب الله قرار دهد.

آخوند حسن نصرالله سرکرده حزب الله لبنان، در سخنرانی به همین مناسبت، دوباره اسرائیل را مورد تهدید قرار داده و ادعا کرده بود که گروه او یکی از کارآمدترین نهادهای نظامی علیه اسرائیل است و این کشور را ارام نخواهد گذاشت.

فرمانده سپاه شمال اسرائیل در پاسخ به این تهدیدها گفت که اسرائیل با هوشیاری، همه تحرکات حزب الله و دیگر سازمان های تعرضی را دنبال می کند و آن ها را ناکام خواهد گذاشت.

ژنرال برعام به حکومت ایران و حزب الله لبنان هشدار داد که اگر بار دیگر در صدد تعرض به خاک اسرائیل برایند، حزب الله بهایی بسیار سنگین تر از جنگ سیزده سال پیش خواهد پرداخت. یادآوری می شود که در جریان آن جنگ، نیروی هوایی اسرائیل نیمی از محله شیعه نشین الضاحیه در جنوب بیروت را به کلی ویران کرد.

در ماه های اخیر نیز شماری از دست اندرکاران امور نظامی و امنیتی اسرائیل هشدار داده بودند که اگر حزب الله در صدد آسیب رسانی به اسرائیل برآید، واکنش اسرائیل آنقدر شدید خواهد بود که خاک لبنان را به دوران عصر حجر باز خواهد گرداند.

نصرالله در سخنان این هفته خود از جمله گفت که حزب الله موشک های پیشرفته ای در اختیار دارد که به آسانی می تواند هر نقطه ای از خاک اسرائیل را هدف قرار دهد.

فرمانده سپاه شمال اسرائیل گفت که نصرالله به جای آن که در فکر رفاه مردم کشور خویش باشد، به صورت یک مزدور بیگانه عمل می کند و باعث به خطر افتادن وطن خود می شود. او گفت که نصرالله، شخص علی خامنه ای را ارباب خود می داند و نسبت به خاک لبنان هیچگونه وفاداری احساس نمی کند.

نصرالله در یکی از سخنرانی های اخیر خود هشدار داده بود که اگر رژیم اسلامی ایران مورد حمله نظامی قرار گیرد، سراسر خاورمیانه به آتش کشیده خواهد شد و اسرائیل هدف موشک های مرگبار قرار خواهد گرفت.

]جنگ دوم لبنان بین اسرائیل و حزب الله در تابستان سال ۲۰۰۶ میلادی آغاز شد و ۳۴ روز ادامه یافت و ۱۲۱ سرباز اسرائیلی در جریان آن جان باختند. ولی حتی پس از پایان جنگ، واحدهایی از ارتش اسرائیل در خاک لبنان ماندند و به انجام عملیاتی برای نابود کردن زیرساخت نظامی حزب الله همچنان ادامه دادند.

ژنرال امیر برعام در سخنرانی خود گفت که حزب الله علیرغم ضربات سهمگینی که متحمل گردید، در سال های اخیر به تقویت جنگی خود با شتاب بسیار ادامه می دهد و در حال حاضر حتی از ارتش ملی لبنان نیز قوی تر است.

حسن نصرالله سال گذشته، به اعضای گروه خود گفته بود که از بی پولی آن سازمان نباید نگران باشند زیرا همه بودجه لازم و حتی آب و نان افراد حزب الله را حکومت ایران تامین می کند.

یک دیدگاه

  1. اسرائیل باید حزب الله را نابود کند و از اسرائیل میخواهم فراخوان سراسری بدهد و از تمام دنیا کسانی که به موجودیت اسرائیل اعتقاد دارند را برای نابودی حزب‌الله اعزام کند . ( نئو هاگانا ایران )

Comments are closed.