فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ به مردم هشدار داد: بهتر است به فکر اعتراض علیه حکومت نیافتید 

پاسدار محمدرضا یزدی،  فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ  در گفت و گو با ایسنا گفت:  این نهاد جهت مقابله با هرگونه ناامنی در ماه‌های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری در سطح پایتخت  متمرکز شده است و  بر لزوم ایجاد امنیت پایدار در تهران تاکید دارد.

او افزود: اساساً اعتقادمان این است که باید امنیت پایدار را ایجاد کنیم و این امنیت نیز توسط نیروهای ویژه  ما و بسیجیان و مردم حزب الله ایجاد می‌شود.

پاسدار یزدی ادعا کرد:  دشمنان با استفاده از اراذل و اوباش و برخی عوامل داخلی خود سعی دارند که امنیت کشور را برهم بزنند، اما ما با ایجاد امنیت پایدار و در عین حال مقابله با هرگونه ناامنی سعی می‌کنیم که شرایط را به نوعی مهیا کنیم که انتخابات به بهترین نحو برگزار شود.

او گفت:   امروز سعی کرده‌ایم که به دستور رهبری از مردم که به واسطه فشارهای اقتصادی و تحریم‌ها در فشار و محدودیت هستند، کمک کنیم و از نارضایتی‌های آنها بکاهیم.

علی  خامنه‌ای در سی سال رهبری خود یک سیاست ثابت داشته است. او چه در اداره امور داخلی و چه در سیاست خارجی معتقد است نرمش، طرف مقابل را به عقب‌‌شینی وانمی‌دارد بلکه باعث می شود تقاضاهای جدیدی مطرح کند. بر همین اساس اشتباه نیست اگر گفت که او مصالحه خارجی و یا مثلا با اصطلاح “راضی” نگه‌داشتن شهروندان را “عقب نشینی از سر ضعف” می‌داند و تا سر حد امکان از آن خودداری کرده است.

در دیداری که خامنه ای  با فرمانده سپاه و فرماندهان بسیج داشته از آنها خواسته “با استفاده از تجربه کمیته های انقلاب اسلامی در دهه ۶۰ در همه محله های کشور برای دفاع سخت و نیمه سخت و دیگر زمینه ها آماده باشد”.

او  گفته در هر حادثه که در محلات در دهه ۶۰ رخ می داد ماموران کمیته‌ها “حضور دائمی داشتند”.

حکومت ایران به شدت از بروز خیزش دوباره همچون آبان ۹۸ به شدت به وحشت افتاده است و برای جلوگیری از آن در دل مردم هراس و وحشت ایجاد می کند تا بدین طریق از اعتراضات احتمالی ممانعت کند.