فرمانده سپاه: قادریم حمله آمریکا را دفع کنیم، ولی ترامپ قصد حمله ندارد، تبلیغات روانی است

حسین سلامی، در عین حال که کارزار کنونی را “یک جنگ تبلیغاتی” نامید، از آن چه که “قدرت کوبنده سپاه پاسداران” توصیف کرد سخن گفت و اظهار داشت که نیروهای مسلح رژیم ایران به آسانی می توانند ارتش مهاجم را شکست دهند

حسین سلامی امروز (یکشنبه) در سخنانی ادعا کرد که سپاه پاسداران قادر است به آسانی حملات ارتش ایالات متحده را خنثی کند و نیروهای مسلح آن را به شکست بکشاند. در عین حال، فرمانده سپاه پاسداران گفت که از دیدگاه او، امکان بروز جنگ بسیار ضعیف است و رویدادهای کنونی جنبه جنگ روانی دارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران این سخنان را در جریان مباحثات امروز در یک جلسه غیرعلنی مجلس بیان داشت که در آن، امکان بروز جنگ با آمریکا و پیامدهای احتمالی آن مورد بررسی قرار گرفت.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه رژیم ایران نیز، به این نشست غیرعلنی فراخوانده شده، ولی هنوز درباره حضور او و یا سخنانش خبری انتشار نیافته است.

حسین سلامی، در عین حال که کارزار کنونی را “یک جنگ تبلیغاتی” نامید، از آن چه که “قدرت کوبنده سپاه پاسداران” توصیف کرد سخن گفت و اظهار داشت که نیروهای مسلح رژیم ایران به آسانی می توانند ارتش مهاجم را شکست دهند.

با آن که جلسه امروز مجلس به صورت غیرعلنی برگزار شد، برخی از نمایندگان مجلس، سخنان سلامی را در اختیار خبرنگاران قرار دادند. در این اظهارات چنین گفته شده است: «حکومت اسلامی ایران آمادگی لارم برای جنگ را دارد که نه تنها در این جنگ شکست نمی خورد، بلکه در منطقه خود، پیروز هم می‌شود».

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: «ما برخلاف آمریکایی‌ها از جنگ هراس نداریم. مردم جنگ هستیم و از جنگ نمی‌ترسیم. اما اگر جنگی آغاز شود، آنها تمام کننده نیستند».

حسین سلامی در عین حال ادعا کرد که حکومت اسلامی ایران هیچگاه آغازگر جنگ نبوده و از جنگ هم خوشش نمی‌آید.

سلامی در حالی این ادعا را عنوان کرد، که رژیم ایران، اسرائیل را به نابودی و جنگ تهدید می‌کند و در بسیاری از کشورهای منطقه، به آشوب جنگی ادامه می‌دهد.

فرمانده سپاه پاسداران اسلامی جهت ادای توضیحات در مورد اقدامات و برنامه های سپاه پاسداران برای رویارویی با خطرات نظامی کنونی به مجلس احضار شده بود.

حشمت الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد برداشت خود از سخنان سلامی گفت: «به اعتقاد فرمانده سپاه پاسداران، حکومت اسلامی ایران آمادگی لازم را برای جنگ دارد و نه تنها در این جنگ شکست نخواهد ‌خورد، بلکه در منطقه خود، پیروز هم خواهد شد.»

به نقل از فلاحت پیشه، سلامی در ادامه سخنانش،  گفته است: «آمریکایی‌ها دنبال جنگ نیستند و تنها هدفشان ایجاد جنگ روانی است.»

وی همچنین ادعا کرد: «آمریکایی‌ها آخرین برگه‌های خود را هزینه کرده‌اند، اما ایرانی‌ها هنوز برگه‌های اصلی خود را رو نکرده‌اند.»

فلاحت پیشه تحریم‌های جدید ایالات متحده را “تکراری” خواند و گفت: «ما خواهان فضای تنش زا و بحرانی در منطقه نیستیم و  به زودی شاهد تغییر موضع آمریکایی‌ها هم خواهیم بود” .

رئیس کمیسیون امنیت و امور خارجی مجلس، توضیح نداد که این ارزیابی خوش‌بینانه او بر اساس چه واقعیات و یا رویدادهایی استوار است. برخی کارشناسان امور ایران گفته بودند که رژیم با بی صبری در انتظار پایان دوران ریاست جمهوری پرزیدنت ترامپ است و امیدوارند که او نتواند به دوره بعدی برسد.

 

5 دیدگاه‌

  1. برهمگان آشکار بوده وهست که قدرت کوبنده سپاه پاسداران چگونه توانسته است که جلوی افکار وزبان و قلمهای آزاد اندیش این ملت بزرگ ایران را در طول چهل سال بطورمدام وبا شدت سرکوب نماید. نیروهای نظامی باتجربه آمریکا افراد ملت ایران نیستند که بدون اسلحه وتوان وقوای جنگی باشند تا سپاه بتواند آنها راهم سرکوب – دستگیر وشکنجه ووادار به اعتراف دروغین نماید. اینجاشو نخوانده بودی سردارحسین سلامی و برای نوشیدن شربت پر فیض شهادت خودت را اول ازهمه در این کارزار آماده کن وپشت سربازان این مردم قایم نشو.

  2. حسین سلامی جانور وحشی سادیستی است که باید توسط ارتش اسرائیل دستگیر و محاکمه شود. ارباب این جانور گاسپاتین سید علی است که او هم باید در دادگاه بین‌المللی محاکمه شود. چون طوفان بر جانوران وحشی سادیستی روسی فرود آیید و آنها را دستگیر کنید.

  3. حالا اگر جنگی رخ داد شما سردار سرتیپ حسین سلامی همتی کنید و شربت شهادت را برای فوز عظیمتری بنوشید تا شرتان ازسرملت ایران ومنطقه کم شود و ثوابتان هم با رهبرتان سید علیل خامنه ای و روح الله خمینی مافیاهای مذهبی.

Comments are closed.