فرمانده سپاه پاسداران هشدار داد هیچکس حق مذاکره با امریکا را ندارد

پاسدار حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران هشدار داد که هیچ‌کس حق مذاکره با امریکا را ندارد .اما حسن روحانی ، رییس جمهوری حکومت ایران گفت: برای نجات مردم ایران حاضرم با هر شخصی دیدار کنم.

پاسدار حسین سلامی در جمع اعضای سپاه بوشهر هشدار داد :«هیچکس حق ندارد با آمریکا مذاکره ‌کند زیرا مذاکره، بازی در میدان دشمن و هدف اوست و هیچکس دشمن را در مسیر رسیدن به هدف یاری نمی‌کند»

پاسدار سلامی گفت: تصمیم گیرنده در مذاکره با امریکا تنها به عهده رهبر ی است و اوست که باید نظر دهد .

پرزیدنت ترامپ بود پیشتر گفته بود احتمال  می رود بزودی در ماه جاری میلادی در نیویورک ، با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران دیدار کند .

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، نیزهمزمان گفته بود که  از برخی جهات به نظر می‌رسد که ایران دارد ذره‌،ذره به نقطه‌ای نزدیک می‌شود که می‌توانیم مذاکره کنیم.

فرمانده سپاه پاسداران حکومت ایران گفته  که رییس جمهوری آمریکا  آرزو دارد که مذاکره‌ای چند دقیقه‌ای با یکی از مقامات جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

حسن روحانی، بعد از سفر محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ، و دیدار با مقامات فرانسوی  گفته بود کشور در شرایط سختی قرار گرفته مردم وضعیت معیشتی و اقتصادی خوبی ندارند  به خاطر مردم حاضرم با هر شخصی دیدار کنم.

مقامات دولت فرانسه پیشتر پیشنهاد داده بودند که  بنا به موافقت آمریکا و صدور معافیت برای خریداران نفت از ایران اروپا حاضر است که یک خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری به تهران، بدهد که در مقابل نیز  ایران به اجرای تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای موسوم به برجام بازگردد.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا پیشتر گفته بود که تمایل پرزیدنت ترامپ برای گفت‌وگو با حسن روحانی درباره برنامه هسته‌ای ایران “به معنای نرم شدن سیاست سختگیرانه واشینگتن علیه جمهوری اسلامی نیست .قرار نیست ایشان دوباره همان اشتباه پرزیدنت اوباما را انجام دهند.

علی خامنه ای تصمیم گیرنده اصلی در حکومت ایران  پیشتر گفته بود که هر گونه مذاکره با امریکا سم مضاعف است