سپاه پاسداران از جانب آمریکا در لیست گروه های تروریستی قرار گرفت؛ تهدید فرمانده سپاه: نیروهای آمریکایی در منطقه دیگر امنیت نخواهند داشت

ایالات متحده سپاه پاسداران حکومت اسلامی ایران را در لیست تروریستی قرار داد

پرزیدنت ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده امروز دوشنبه سپاه پاسداران حکومت اسلامی را در لیست گروه‌های تروریستی خارجی قرار داد.

سپاهی پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده نیروی سپاه پاسداران حکومت اسلامی در واکنش به قرار گرفتن سپاه پاسداران در لیست تروریستی از سوی ایالات متحده آمریکا تهدید کرد که نیروهای آمریکایی در منطقه دیگر امنیت نخواهند داشت.

سپاهی پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده نیروی سپاه پاسداران حکومت اسلامی گفت: اگر آمریکایی‌ها دست به چنین حماقتی بزنند و امنیت ملی ما را به مخاطره بیندازند، مطابق سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران اقدامات مقابله به مثل را عملیاتی و در دستور کار قرار خواهیم داد.”

جمعه شب خبرگزاری رویترز گزارش داد که احتمال می رود ایالات متحده سپاه پاسداران حکومت اسلامی را در لیست تروریستی قرار دهد.

خبرگزاری رویترز همچنین این احتمال را عنوان کرده بود که این اقدام ایالات متحده امروز دوشنبه اجرایی شود.

حسن روحانی رئیس جمهوری حکومت اسلامی در واکنش به این احتمال که سپاه پاسداران از سوی ایالات متحده در لیست گروه‌های تروریستی قرار گیرد گفته بود مانیز ارتش آمریکا را در لیست تروریستی قرار می‌دهیم.

این تهدید های سپاهی پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده نیروی سپاه پاسداران حکومت اسلامی اگر جنبه عملی به خود بگیرد و حکومت ایران بخواهد به نیروها و پایگاه‌های ایالات متحده در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس تعرضی صورت دهد ممکن است حکومت ایران را وارد یک جنگ ناخواسته با ایالات متحده کند.

آمریکا پیش از این «نیروی قدس» که شاخه برون مرزی سپاه پاسداران است را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده بود، ولی تمام سپاه پاسداران تحریم نشده بود.

3 دیدگاه‌

  1. این نیرو نباید امریکا را تهدید کند نیرویی که امریکا و اسرائیل را تهدید کند همان تروریست است .امریکا این نیرو را مطمئنا در لیست تروریستی قرار می دهد امشب . درودوبرکت بر اسرائیل باد تا ابد

  2. اقدامی لازم اما ناکافی و بسیار دیرهنگام. وقتی چنین کار مهمی با چهل سال تاخیر انجام میگردد در اصل منافع و حمایتهای دولتهای غربی از حکومت ایران را بیشتر آشکار می نماید.
    اگر آقای ترامپ (برخلاف دیگر دولتهای غربی) صداقت دارد باید این کار گسترش یافته و تمامی سازمانها و گروه های داخلی و خارجی وابسته به حکومت را نیز هرچه زودتر شامل گردد.
    حتی سفارتخانه های این حکومت نیز باید نهاد تروریستی معرفی گردد که به حقیقت نیز اینچنین است.

Comments are closed.