فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه:بیش از ۲۸۵ پروژه در بخش‌های مختلف توسط قرارگاه خاتم انجام شده است

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه پاسداران اعلام کرد:  تاکنون بیش از ۲۸۵ پروژه در بخش‌های صنعت و معدن، پتروشیمی و صنایع دریایی در کل کشور  توسط قرارگاه خاتم انجام شده است و در حال گسترش است.

سعید محمد افزود: با وجود تحریم ها سپاه از منابع مالی خود استفاده کرد و توانست  تمام پروژه‌های این مجموعه به‌صورت کامل فعال کند.

این فرمانده سپاه قرارگاه خاتم افزود:  ۲۴ پروژه در استان گیلان اجرا شدو تنها  ۴ پروژه دیگر باقی مانده است.

او گفت:  پروژه بندر کاسپین یکی از این طرح‌ها ی ما محسوب می‌شود که بازوی شرقی اسکله آن را تکمیل کردیم و هم‌اکنون مشغول توسعه اسکله رو رو آن هستیم.

پاسدار محمد افزود:  ابزودی با تامین  منابع مالی اجرای پروژه سد پل‌رود اجرایی می شود و این قرارگاه نیز تا پایان امسال طرح را تکمیل می‌کند، هم چنین  خط ریلی رشت به آستارا دیگر پروژه قرارگاه خاتم  در گیلان محسوب می‌‌شود .

سپاهی محمد گفت:  قرارگاه خاتم‌ به‌عنوان پیمانکار اصلی  دولت عمل می‌کند و با تمام دولت‌ها نیز کار کرده است.وی افزود:  اعتبارات و منابع مورد نیاز اجرای طرح‌ها و پروژه‌های قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) معمولاً از محل ردیف‌های بودجه‌های عمرانی و یا ردیف‌هایی که در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار دارد، تأمین می‌شود.

این مقام ارشد سپاه گفت: بیش از  ۲۰۰ هزار نیروی انسانی با این مجموعه در سراسر کشور کار می کند که به ه‌شکل مستقیم برای این افراد شغل ایجاد شده است.

پاسدار محمد افزود: سپاه در کشور بن‌بستی ندارد و همه چیز همسو با سیاست های اقتصادی و سرمایه گذاری سپاه است .همه امور اقتصادی، کشاورزی، صنعت و معدن ، گردشگری ، پتروشیمی و صید و پرورش ماهی و حتی بهداشت و پزشکی و انرژی و …..در دست سپاه پاسداران است.

سعید محمد صبح امروز در حاشیه بازدید از بیمارستان پورسینای رشت با بیان اینکه کمبود تخت‌های بیمارستانی یکی از معضلات کشور است اظهار داشت: میزان تخت بیمارستانی در کشور ما نسبت به متوسط جهانی بسیار پایین‌تر است و این نقیصه در دوران بحران کرونا خود را بیش از پیش نشان داد.

این فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌ اعلام کرد: به علت  نبود تخت بیمارستانی کافی در مراکز درمانی گیلان ، این نهاد  سازندگی در پروژه‌های بیمارستانی ورود کرده  و حجم زیادی از فعالیت‌ها را برعهده گرفته است .