فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء: «بنزین تولید می‌کنیم»، سخنگوی خاتم الانبیاء: «ببخشید اشتباه کردیم»

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء ادعا کرده بود بنزین تولید می کند، اکنون می گویند: «ببخشید اشتباه کردیم».

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا وابسته به سپاه پاسداران، ادعا کرده بود که این قرارگاه بنزین تولید می کند و درصد بالایی از نیاز کشور را برآورده می سازد. ولی اکنون سخنگوی این قرارگاه توضیح می دهد که این ادعا یک اشتباه لپی بوده و چنین بنزینی هنوز تولید نمی شود.

روابط عمومی قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران در تصحیح این ادعای فرمانده قرارگاه اعلام کرد: «تولید و عرضه بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس زیر نظر وزارت نفت انجام می‌شود و توسط سپاه پاسداران صورت نمی گیرد».
در گذشته نیز بارها گله شده بود که سپاه پاسداران، با دروغ‌پردازی، دستاوردهایی به خود نسبت می دهد که واقعیت ندارد. دریادار حبیب الله سیاری از فرماندهان ارتش نیز در این هفته گله کرد که سپاه پاسداران مرتبا از دستاوردهای خود به تفصیل سخن می‌گوید و این تصور را ایجاد می کند که وجود ارتش بیهوده است.

رادیو پیام اسرائیل، روز گذشته با ابراز شگفتی از ادعای سپاه پاسداران در مورد تولید بنزین، نوشت: «گرچه سپاه پاسداران پای خود را از هرگونه تلاش برای خاموش کردن آتش در جنگل ها کنار کشیده، ولی ادعا می کند که در پالایش بنزین تخصص یافته و حتی حاضر به صادرات بنزین به کشورهای دیگر است.»

سپاه پاسداران که در همه امور دخالت دارد، ادعا می کند که چهل درصد از بنزین مصرفی، تولید آن است