فرمانده قرارگاه سپاه  خاتم الانبیا گفت: دلیل مشکلات خوزستان سوء مدیریت مسئولان دولتی است

سپاه پاسداران در تلاش برای به دست گرفتن تمامی ارکان حکومتی و ضعیف نشان دادن دولت غیر نظامی در ایران،  پاسدار سعید محمد، فرمانده قرارگاه سپاه  خاتم، در ارتباط با مشکلات استان خوزستان می گوید:  زیرساخت‌های این استان  به دلیل نبود مدیریت درست از سوی دولت و نبود منابع مالی تکمیل نیست .

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با تاکید بر اینکه قرارگاه  در همه دولت‌ها خدمت گذار بوده و هست، گفت: هیچ عرصه‌ای نیست که قرارگاه در آن نقشی نداشته باشد. اینکه سهم قرارگاه چقدر است، در قانون بودجه ردیف پروژه‌ها مشخص است و اگر جمع زده شود کاملا شفاف است.

او در ادامه تاکید کرد: منابع مالی زیادی از سوی جوامع بین المللی جهانی به این استان اختصاص یافته اما معلوم نیست در کجا هزینه شده است .سوءمدیریت در این استان بیداد می کند.

سعید محمد گفت: قرارگاه خاتم الانبیا در طول ۳۰ سال فعالیت خود دستاوردهای زیادی داشته است .

او افزود: سهم بودجه عمرانی کشور در سال ۹۹ حدود ۸۳ هزار میلیارد تومان است که  ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مربوط به پروژه‌های عمرانی قرارگاه است که ۳.۵ تا ۴ درصد از کل بودجه عمومی کشور است.

 

پاسدار  محمد گفت: بودجه‌های غیرعمرانی هم داریم. سرجمع بودجه قرارگاه حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان است که این رقم را الزاما در حساب ۲۵۰ خزانه دولت گردش می‌دهیم. این مبلغ نسبت به کل پروژه‌های عمرانی و غیرعمرانی زیاد نیست و دلیل نقش پررنگ قرارگاه در طرح ها این است که ما در هر شرایط سختی فعالیت می‌کنیم.

 

او در ادامه  گفت: مردم اهواز حق بزرگی به گردن کل کشور دارند.

سپاهی محمد گفت: طرح غدیر مربوط به انتقال آب ، طرح محرومیت زدایی در اهواز و بحث  ساماندهی حاشیه شهر و ترمیم معابر و پروژه‌های سنگین نفت و گاز از جمله مواردی بوده که قرارگاه به آن ورود پیدا کرده است.

 

این فرمانده  سپاه در حالی این ادعاها را بیان می کند که استان خوزستان هنوز در گیز سیل است و مردمان این منطقه در بدترین شرایط زندگی می کنند .

او در پایان گفت: در حوزه مسکن هم ما به دنبال صنعتی سازی ساختمان رفته‌ایم و تجهیزات لازم را داریم که این امر قیمت تمام شده را کاهش و سرعت  ساخت را افزایش می‌دهد.

این در حالی که بسیاری از مردم ایران که پروژه های ساخت و ساز مسکن را به این نهاد داده اند با مشکلات فراوانی از جمله نبود تخصص در ساخت و عدم تحویل به موقع و پرداخت هزینه زیاد روبرو شده اند که در برخی موارد آنان مجبور شده اند که به سپاه شکایت کنند و خواهان بررسی پروژه های عمرانی شده اند اما شوربختانه شکایات آنان به نتیجه نرسیده و در این زمینه بسیار متضرر شده اند .

نمونه ای از این فرآیند پروژه های مسکونی  شهرک زیباشهر در قزوین است که توسط اعضا قرارگاه خاتم به نابودی کشیده شده و مردم نیز به علت قدرت در منطقه حق اعتراض در این زمینه ندارند.