فرمانده نیروهای مسلح ایران: «مناسبات نظامی و اقتصادی با چین به سرعت گسترش می یابد»


پاسدار محمد باقری، رئیس نیروهای مسلح حکومت  ایران که امروز (چهارشنبه ) در راس یک هیات بلندپایه نظامی  با هدف توسعه و گسترش فعالیت های نظامی وارد پکن شد ه بود در گفت وگو با خبرنگاران گفت :  روابط ایران و چین از ۳ سال پیش به سطح روابط راهبردی ارتقا یافته و برنامه جامع توسعه همکاری های میان دو کشور تدوین و مبادله شده است.

وی افزود : همکاری های بین دو کشور  همپای روابط سیاسی و اقتصادی در حال توسعه و گسترش است.

روابط ایران و چین بعد از روی کار آمدن حکومت ایران در زمینه‌های اقتصادی، دفاعی و منطقه ای رو به گسترش گذاشت. یکی از بزرگترین خریداران نفت از ایران به شکل پایا پای و یا نقد شد .و بتدریج بر دامنه همکاری چین برای تامین برخی از نیازهای دفاعی ایران و تلاش جمهوری اسلامی برای توسعه صنایع دفاعی و تقویت توان نظامی‌اش؛ افزوده شد . بطوریکه چین هم اکنون به یکی از بزرگترین صادرکنندگان کالا به ایران تبدیل شده است .

پاسدار باقری  در باره علت سفرش به چین گفت که در زمان حاضر ضروری بود برای تبادل نظر با همتای چینی در خصوص مسائل راهبردی، فنی و نظامی و هم چنین  تحولات آینده شرق و جنوب غرب آسیا و تحولات جهان این سفر صورت گیرد.

پاسدار باقری گفت: در آینده نزدیک هم با حضور یک هیات از ارتش چین در ایران نشست کمیسیون های فنی، صنعتی و نظامی برای بررسی جزئیات مسائل منطقه و جهان  تشکیل خواهد شد.

حکومت ایران بر اثر تحریم‌های بین‌المللی و تنگناهای ناشی از آن گزینه‌های مطلوبی در اختیار ندارد و ناگزیر است که روابط خود را با چین حفظ کند. در ماه های اخیر ماموران ارشد و دیپلمات های عمده حکومت ایران  بر تعداد سفرهای خود به کشورهای اسیای چین و روسیه افزوده اند به این امید که با از دست دادن همکاری دولت های غربی بتوانند برخی از دولت های آسیایی بویژه روسیه و چین را جایگزین آن سازند .

یک دیدگاه

  1. اره دیگه ممد اقا، پشت پرده های سیاهتان هی خاک ایران را ببخشید و به اجنبی ها حق و حقوق ایرانیان را بدهید که شماها بتوانید در ایران به ظلمتان ادامه بدهید و ثروت های ملی ما را به تاراج ببرید.

    ما هم که فقط نشسته ایم و داستان این ماجراها را به این و ان میگوییم. دقیقا همان چیزی که امثال تو مزدور و خاعن انتظار دارد.

    ما با بی تفاوتیمان درست مانند این خاعنان هستیم. نه به صندوق های انخابات ملاها!

Comments are closed.