فرمانده نیروی دریایی سپاه ادعا کرد که در خلیج فارس شش سیلی به آمریکا وارد آمد و سکوت کرد

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، افزود : دشمن به شدت از قایق های تندرو ما با سرعت ۹۰ گره دریایی هراس دارد

پاسدار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه در همایش ملی شناورهای تندرو با حضور فرمانده هان سپاه پاسداران  از قدرت “شناورهای تندرو” این نهاد نام برد و گفت : “در یک سال و نیم اخیر موفق شدیم شش سیلی محکم به آمریکایی‌ها بزنیم”. فرمانده کل سپاه نیز دریا را “میدانی تعیین‌کننده در نبرد با به دید وی مستکبران” نامید.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، افزود : دشمن به شدت از قایق های تندرو ما با سرعت ۹۰ گره دریایی هراس دارد . «از ابتدای شروع همایش شناورهای تندرو تا امسال توانستیم پیشرفت ۱۰ برابری داشته باشیم و از سال گذشته تا امسال نیز ۲۰ درصد پیشرفت داشتیم ».

وی افزود: “در حال حاضر بالاترین سرعت شناورهای آمریکایی ۴۵ گره است که ما دو برابر این سرعت را داریم.”که با کوچکی جثه و پنهان کردن شناور، آبخور بسیار کم و حضور در دریای مواج” را از ایده‌های نیروی دریایی سپاه پاسداران برای آینده اعلام کرد. که بزودی  این قایق‌های تندرو “رادارگریز و مجهز به موشک‌های جدید” خواهند شد.

پاسدار حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران  نیز در این همایش گفت که “دریا، میدانی تعیین‌کننده در نبرد با مستکبران است”،و رزمایش “غیرمترقبه”  ما در نزدیکی مرز ترکیه و هم چنین رزمایش موسوم به “اقتدار و آرامش” در بندرعباس و بوشهر حاوی پیام‌هایی  برای “دشمنان” و “نیروهای فرامنطقه‌ای” بودند .

پاسدار سلامی افزود : «بدستور رهبر جمهوری اسلامی ما نباید قناعت کنیم به منطقه خودمان و با انتخاب یک چهاردیواری، کاری به تهدیدهای پشت مرزها نداشته باشیم».

علی خامنه ای پیشتر گفته بود : «نگاه وسیع فرامرزی که مسئولیتش با سپاه است، عمق راهبردی کشور است و گاهی از واجب‌ترین واجبات هم لازم‌تر می‌شود اما برخی متوجه این مسئله نیستند».