فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران: آنانی که می خواهند امنیت خلیج فارس را برهم زنند، جایگاهی ندارند

پاسدار تنگسیری گفت:شناورهای ‏بسیاری از کشورهای منطقه ای و فرا منطقه ای با احساس امنیت از این منطقه حساس و راهبردی عبور می کنند

پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا گفت:‏آنهایی که آتش بیار معرکه هستند و امنیت منطقه را به هم می‌زنند قطعا جایشان در خلیج فارس نیست.

پاسدارتنگسیری خبردادکه بیش از ۱۷ هزار فروند شناور مردمی در خلیج فارس و دریای عمان در قالب بسیج دریایی سازماندهی شده اند  و ‏ ۵۱ ناوگروه مرز مردمی در نیروی دریایی سپاه برای مقابله با دشمن تشکیل شده است.

وی افزود: در خلیج فارس هیچ مشکل بی ثباتی به غیر از وجود بیگانان نداریم  و بارها به کشورهای مسلمان منطقه اعلام کردیم که ایران قادر به تامین امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز است.

پاسدار تنگسیری گفت:شناورهای ‏بسیاری از کشورهای منطقه ای و فرا منطقه ای با احساس امنیت از این منطقه حساس و راهبردی عبور می کنند.

بدنبال افزایش تنش ها در منطقه  و توقیف نفتکش استینا ایمپرو بریتانیا از سوی حکومت ایران و گروه های تحت حمایت وی ، ایالات متحده پیشنهاد داد تا با  اجرای طرح امنیتی برای تردد و حمایت نفتکش های تجاری در منطقه خلیج فارس ، آرامش و امنیت در منطقه برقرار شود.

پاسدار تنگسیری گفت:  ادعای اسکورت شناورهای  برخی از کشورها که وارد آبراه خلیج فارس می شوند گزاف  است و خلاف واقعیت است چرا که با حضور جمهوری اسلامی همه شناورها با امنیت در خلیج فارس تردد می کنند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران افزود:  حضور تمام دشمنان را چه در آبهای تحت نظارت ایران و چه خارج از آن در فلات قاره رصد می کنیم.

سردار تنگسیری به تشکیل  و راه اندازی بسیج دریایی اشاره کرد و گفت:بیش از ۱۷ هزار فروند شناور مردمی در خلیج فارس و دریای عمان در قالب بسیج دریایی سازماندهی شده اند  و ‏ ۵۱ ناوگروه مرز مردمی در نیروی دریایی سپاه تشکیل شده است.