فرمانده نیروی دریایی سپاه:  ۲۳ کشتی خارجی در توقیف سپاه پاسداران  است

سپاهی علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه، در مصاحبه‌ای با تلویزیون حکومت  بر آمادگی نیروهای نظامی ایران در خلیج فارس تاکید کرد و گفت: “برخورد شدیدی با کشتی های خارجی صید ترال کردیم و امیدی بین مردم ایجاد شد. در بحث قاچاق ۲۳ کشتی خارجی در توقیف ما است.”

او در ادامه افزود: ما با دانه درشت‌ها برخورد می ‌کنیم و تا کنون ۲۵ میلیون لیتر سوخت قاچاق نیز توقیف کردیم.

پاسدار تنگسیری جزئیات بیشتری درباره این کشتی‌ها و کشورهایی که به آنها تعلق دارند نداده است.

پیشتر نیز چند نفتکش در دور تشدید تنش‌های میان ایران و آمریکا توقیف شدند اما تاکنون گزارشی از اینکه همچنان ۲۳ کشتی خارجی در توقیف ایران باشد منتشر نشده بود.

این فرمانده نیروی دریایی سپاه  ادعا کرد که ما و نیروی هوافضای سپاه به صورت شبانه روزی در آسمان خلیج فارس پهپاد در حال پرواز داریم، و تمامی تحرکات  ناوگروه آمریکایی نیمیتز را پیگیری و شناسایی می کنیم .

پاسدار علیرضا تنگسیری ، در ادامه گفت: تمامی فعالیت های زیر نظر مستقیم علی خامنه ای و دو چتر  ستاد عملیاتی از جمله  ستاد کل نیروهای مسلح و قرارگاه خاتم‌الانبیا هستیم.

او افزود: خلیج فارس در حوزه ماموریتی سپاه پاسداران است؛  البته ما در دریایی عمان هم دو پایگاه و در شمال کشور هم یک پایگاه و یک دانشگاه داریم.

ستاد کل نیروهای مسلح و قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) تقسیم کار مشخصی بین دو نیروی دریایی انجام داده اند.

او تاکید کرد: شناورهای آمریکایی همواره برای ما و سایر کشورها مشکل ایجاد می کنند و تا کنون چند مورد تصادم توسط این شناورها رخ داده است؛ یک نفتکش ژاپنی با یک‌ ناو آمریکایی برخورد کرد و یک زیردریایی آمریکا هم با یک شناور دیگر برخورد نمود.

تنگسیری در ادامه افزود: اعتقاد ما بر این است این حضور آمریکا خیانتی است که برخی کشورهای منطقه نسبت به فلسطین انجام دادند آمدند.

او گفت:  آمریکایی ها نقش به‌سزایی در منطقه ندارند و بود و نبودشان فرقی ندارد؛ وقتی آمریکایی‌ها در خلیج فارس باشند، در دسترس ما هستند و ما کاملاً بر آنها مسلط‌ هستیم  البته از این نظر بهتر است که آنها در خلیج‌فارس باشند.

تنگسیری افزود: ما نقاط تیراندازی در خلیج فارس داریم و از قبل هم اعلام می کنیم و آنها(آمریکایی‌ها) نباید در آن منطقه حضور داشته باشند. قایق‌هایی که اخیرا آمریکایی ها را رصد کردند، قایق‌های مردم پایه است که برای بسیج دریایی پیش بینی شده است