فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران: برای مقابله با هرگونه تهدید احتمالی آمادگی کامل داریم

پاسدار ‌پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در آغاز رزمایش  پیامبر اعظم ۱۶ در منطقه جنوب‌غرب گفت:  ‌این رزمایش با هدف ارزیابی عینی و میدانی آخرین دستاوردها، توانمندی‌ها و بررسی پتانسیل نوین عملیاتی و محک میزان قدرت عملیاتی بخشی از آخرین تجهیزات رزمی و دفاعی نیروی زمینی سپاه در تیپ‌ها و واحد‌های مختلف پهپادی، هوانیروز، زرهی، تکاوری، نیروی مخصوص و توپخانه  برگزار می‌شود.

وی در ادامه  افزود: نیروی زمینی سپاه کنار مسئولیت‌های خطیر امنیت شمال‌غرب، غرب، جنوب‌شرق و شرق کشور از آمادگی کامل برای مقابله با هرگونه تهدید احتمالی برخوردار است.

همزمان امیر حاتمی نیز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان ادعا کرد که ‌ به استقلال کامل دفاعی رسیده‌ایم .ما هم اکنون به دستور رهبری  افزایش قدرت دفاعی و موشکی ایران را با تمام توان دنبال خواهیم کرد

وی در ادامه گفت: دشمن تصور میکرد که با کشته شدن سلیمانی امنیت ایران از بین می رود

سی‌ام آبان ماه ۱۳۹۶ بود که فرمانده نیروی قدس سپاه در پیامی به علی خامنه‌ای، “پایان داعش” را به صورت رسمی اعلام کرد و روحانی  هم “این پیروزی بزرگ” را به خامنه‌ای تبریک گفت؛ اما حالا با گذشت بیش از سه سال از آن تاریخ، برافراشته شدن مجدد پرچم حکومت اسلامی عراق و شام (داعش) در مناطقی از استان‌های سلیمانیه و حلبچه در اقلیم کردستان عراق و نزدیکی مرزهای ایران، خبرساز شده است.

در روزهای گذشته، نخست خبر برافرشته شدن پرچم داعش در روستای برده‌رش، از توابع شهرستان سیدصادق استان سلیمانیه، در نزدیکی مرزهای ایران، توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد.

مدتی از این خبر نگذشته بود که افراشتن پرچم دیگری از حکومت اسلامی در حدفاصل شهرستان‌های شهرزور و دربندیخان خبرساز شد. پرچم سوم نیز در نزدیکی روستای کانی‌سپیکه پرخ، از توابع شهرستان پنجوین، به اهتزاز در آمد و سپس با انفجار بمبی، دو عضو نیروهای امنیتی شهر زور زخمی شدند.