فرمانده نیروی هوافضای سپاه اعلام کرد که موشک‌ ابزار تولید قدرت و امنیت برای حکومت ایران است

پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه ایران در مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم ۱۵ گفت: اگر دشمنانمان روزی بخواهند شیطنت کنند یک بخش استفاده از پایگاه‌های ثابت و زمینی است که در مرحله اول رزمایش با ترکیبی از استفاده پهپادها و موشک‌های زمین به زمین مقابله با آنها تمرین شد؛ تهدید دوم نیز جنبه دریایی دارد که مقابله با ناوگان متخاصم دشمن فرضی در مرحله نهایی این رزمایش به خوبی انجام شد.

او  در حالی از توان موشکی حکومت  برای هدف قرار دادن رزم ناوهای دشمن سخن به میان می آورد که کارشناسان نظامی می گویند: ناو ها دارای سیستم ضد موشکی هستند و از طریق این سیستم قادر به خنثی کردن حملات موشکی اند ، هیچ رزم ناوی تنها نیست و هر کدام از اینها با یک سلسله کشتی های ویژه همراه هستند که هر کدام با شرایط خاصی آنان را مورد حمایت قرار می دهند

همزمان پاسدار حسین سلامی نیز در این باره : انهدام ناوهای هواپیمابر با موشک بالستیک از راهبردهای اصلی ماست

حاجی زاده در ادامه افزود:  در گذشته تا محدوده ۳۰۰ کیلومتری در خلیج فارس این اقدام صورت گرفته بود اما  امروز هدف ما انهدام ناوگان دشمن در شمال اقیانوس هند و در فاصله هزار و ۸۰۰ کیلومتری بود که موشک‌های بالستیک به سمت این منطقه روانه شد و اهداف را منهدم کرد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ایران در ادامه تهدید کرد:  در صورتی که دشمنان ما در شعاع ۲ هزار کیلومتری ناکارآمد شوند، در واقع با ناکارآمدی قطعی مواجه و توان شلیک موشک‌های کروز را نداشته و دیگر هواپیمایی نمی‌تواند از روی این ناوها بلند شود.

او  گفت: همین که دشمنان ما روی مسئله موشکی متمرکز شده‌اند و دائماً در این خصوص ابراز نگرانی کرده و از محدود کردن آن سخن می‌گویند به دلیل قدرتی است که وجود داشته و روز به روز در حال رشد است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت:  پیش از روز کار آمدن حکومت اسلامی در ایران به هیچ عنوان توان موشکی زمین به زمین نداشتیم و این توانمندی‌ها تنها مختص قدرت‌ها بود،در واقع  موشک‌ها ابزار تولید قدرت و امنیت برای تثبیت نظام است .

در ادامه این خبر شبکه فاکس‌نیوز  به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داده است که «دست‌کم یک فروند از موشک‌های بالستیک شلیک شده در جریان رزمایش موشکی ایران در ۱۰۰ مایلی ناو هواپیمابر یو‌اس‌اس نیمیتز و ناوگروه همراه آن در اقیانوس هند فرود آمده و منفجر شده است».

حالا یکی از این مقامات آمریکایی نیز در این باره به فاکس نیوز گفته که «ما از قبل انتظار شلیک موشک “به آب‌های نزدیک نیمیتس” را داشتیم، اما نگرانی ما این بود که ایران قصد دارد موشک را در چه فاصله‌ای فرود بیاورد».

براساس گزارش فاکس‌نیوز «ماهواره‌های جاسوسی آمریکا شلیک موشک از خاک ایران را رصد کرده‌اند». با این حال در گزارش فاکس‌نیوز آمده است که «مشخص نیست که آیا رادارهای ناوچه‌های موشک‌اندازی که ناو هواپیمابر نیمیتز را اسکورت می‌کنند، توانسته‌اند موشک‌های ایرانی را رصد کنند یا خیر.»

خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران هم گزارش فاکس‌نیوز را منتشر کرده است.

تنش‌ها میان ایران و آمریکا در ماه‌های گذشته و هم‌زمان با  سالمرگ کشته شدن قاسم سلیمانی باردیگر اوج گرفت. مقامات نظامی رژیم  ایران، بارها از “انتقام سخت”» سخن گفتند هرچند که در این ایام بیشترین تنش‌ها میان مقامات دو کشور در کلام و به شکل رجزخوانی بوده است.

ناو جنگی نیمیتز سال ۱۹۷۲ به آب انداخته شد. این ناو در جریان عملیات “پنجه عقاب” برای آزاد کردن گروگان‌های سفارت آمریکا در تهران، نقش‌آفرینی کرده بود.  ناوی که مجهز به ۲ راکتور هسته‌ای است.

رزمایش پیامبر اعظم ۱۵ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله رزمایش‌های سالیانه سپاه است.