فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران از  ساخت یک پدافند هوایی به نام ” تور ام-۲″ خبرداد .

پاسدار امیر علی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران  در یک گفتگوی تلویزیونی، از اقدام سپاه برای ساخت یک سامانه پدافندی جدید خبر داده  و گفت : «سپاه در حال ساخت سامانه ای پدافندی با قابلیت شلیک به هدف در حین حرکت است ».

خبرگزاری فارس در باره خبر پاسدار حاجی زاده نوشته است :  از این سامانه جدید در دست ساخت تا به امروز اطلاعات زیادی منتشر نشده اما نگاهی به سامانه های مطرح پدافند هوایی دنیا بیانگر آن است که سامانه روسی بردکوتاه تور-ام-۱ و تور ام-۲ احتمالاً مشابه خارجی همان سامانه مد نظر سردار حاجی‌زاده است .

تور-ام-۱ سامانه دفاع هوایی کوتاه برد، ارتفاع پایین و تمام متحرک است. این سامانه برای درگیری مؤثر با انواع اهداف هوایی از جمله هواپیماهای بال ثابت و بالگردهای سرنشین دار و بی سرنشین، موشک های کروز و حتی بمب ها و موشک های رها شده از هواپیماها در تمام شرایط آب و هوایی ساخته شده و بهره گیری از رایانه کنترل آتش و سامانه های دیجیتال و استقرار موشک ها به صورت عمودی باعث کاهش زمان واکنش سامانه شده است.

یک دیدگاه

  1. سلام رژیم مبالغ هنگفتی را برای خرید و یا ساخت موشک های انسان کش خرج می کند و جای دیگر نان بری قطع العیش قطع المعیشه سرقت وچپاول بیت المال را برای خود حلال و روا می دارد، این تناقض وپارادوکس برای مردم ایران کاملا روشن است،ولی دست ملت بجائی نمی رسد.دشمنی با اسرائیل که ذهن خامنه ای و اطرافیانش را به یک کابوس تبدیل کرده رشته امید به یک زندگی خوش را از ملت ایران گرفته، جامعه جهانی که بفکر اسایش وراحتی ملت های خود هستند وقت وبجود اضافی ندارند تا خرج رهائی مردم ایران از ستم رژیم فعلی کنند.
    وتنها ملت ماند و بدبختی آنها، گاه شمار سیاسی منتظر سقوط این رژیم آدم کش است و درحال شمارش آن.فرصت های داخل ( گروه های مخالف رژیم در داخل که از هیچ جائی حمایت نمی شوند ) و کلیه امور را رصد می کنند بمثابه بادکنکی هستند که درحال پرشدن وتا رسیدن به حد پکیدن است.

Comments are closed.