فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران که پیشتر رجزخوانی کرده بود، مسوولیت شلیک موشک را پذیرفت

امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هواج فضای سپاه پاسداران که در روزهای اخیر دروغ گفت و امروز هم علیرغم پذیرفتن مسؤولیت، باز هم دروغ می گوید

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران که چند روز پیش ادعا کرده بود موشک های او توانسته است مرکز فرماندهی ارتش آمریکا در پایگاه نظامی عین الاسد در عراق را ماهرانه نابود کند، اکنون اعتراف می کند که مسؤولان تحت فرمان او بودند که نتوانستند یک هواپیمای مسافری را از جنگنده های آمریکایی تشخیص دهند و دستور شلیک موشک را به سوی هواپیمای مسافری صادر کردند که شوربختانه اکثر مسافران آن ایرانیان دانش آموخته ای بودند که به کانادا باز می گشتند.

پس از آن که ستاد کل نیروهای مسلح با انتشار بیانیه رسمی اعتراف کرد که علت سقوط هواپیمای اوکراینی نقص فنی نبوده، بلکه یک موشک به سوی آن شلیک شده، اکنون سپاهی امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با اعتراف به خطای خود، می گوید: «وقتی از حادثه هواپیما مطمئن شدم، آرزوی مرگ کردم». او گفت: «من همه مسؤولیت را می پذیرم».

با این همه، سپاهی حاجی زاده همچنان به دروغ پردازی ادامه داد و ادعا کرد که اپراتور تصور می کرده که این نه یک هواپیمای مسافری، بلکه یک موشک آمریکایی از نوع کروز است که به سوی تهران پیش می رود و پایتخت ایران را هدف گرفته است.

حاجی زاده در حالی دوباره به چنین دروغی روی می آورد که جهت حرکت هواپیما، دور شدن از تهران بود و نه آن که به پایتخت نزدیک می شد و اگر چنین تصوری در اپراتور ایجاد شده، ثابت می کند که این فرد فاقد تجربه و اطلاعات لازم بوده و با اعطای این مسؤولیت به او، شخص حاجی زاده و فرماندهان تحت ریاست او مرتکب جنایت شده اند.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه ادعا کرد که از همان لحظه نخست، واقعیات را به مقامات ارشد حکومت اطلاع داده بود. ولی در این زمینه نیز ابراز تردید می شود، زیرا اگر واقعیت داشت، مقامات حکومت اصابت موشک را این چنین قاطعانه تکذیب نمی کردند.

این احتمال قوی تر است که حاجی زاده اطلاعات دروغین به مقامات ارشد داده بود و توجه نداشت که جعبه سیاه هواپیما می تواند همه واقعیات را آشکار سازد.

در واقع، از روزی که نخست وزیر کانادا جاستین ترودو در یک کنفرانس رسانه های حضور یافت و قاطعانه گفت که سقوط هواپیما در اثر اصابت موشک بوده و او این اطلاعات را از ایالات متحده دریافت کرده، مقامات حکومت ایران با وحشت زیاد دریافتند که راه دروعگویی آنان به بن بست رسیده است و راه فراری جز اعتراف به واقعیات، برایشان باقی نمانده است.

3 دیدگاه‌

 1. اشتباه گرفتن هواپیمای مسافربری با شماره پرواز ثبت شده روی رادار آنهم در جهت حرکت خروج از تهران؛ که بزرگی آن ۱۰۰ برابر و سرعت آن یک صدم موشک کروز و یا هواپیمای جنگنده است تنها یک دروغ وقیحانه از جنس جمهوری اسلامی میباشد.
  این هواپیما صد در صد عمدی سرنگون شد تا با احتمال حملات قریب الوقوع آمریکا در آن ساعت، و با کمک رسانه های داخلی و چپ های خارجی با ترفند (حربه تلفات انسانی) به گردن آمریکا انداخته شود.
  اتفاقا این دقیقا همان تهدیدی بود که روحانی در پاسخ به ترامپ انجام داد؛ هرچند آنموقع این تهدید کاملا بی معنی بود اما اکنون میتوان معنی آنرا به خوبی درک کرد:
  رئیس‌جمهوری ایران در واکنش به توئیت دونالد ترامپ که نوشته بود آمریکا ۵۲ هدف در داخل ایران را هدف قرار می‌دهد، در توئیتی نوشت: «آن‌هایی که به عدد ۵۲ اشاره می‌کنند بهتر است به عدد ۲۹۰ هم فکر کنند».
  اشاره حسن روحانی به هواپیمای مسافربری ایران است که ۲۹۰ سرنشین داشت و تیرماه سال ۶۷ با شلیک ناو آمریکایی وینسنس در خلیج فارس سقوط کرد.

 2. خطای انسانی نبود. یک جنگ الکترونیکی بو از طرف امریکا بعد از حمله موشکی سپاه. به سامانه های پدافندی جمهوری اسلامی. در این میان این مردم هستتند که بازنده اند. امریکا قدرت برتر نظامی دنیاست و به راحتی میتواند در کلیه سیستم های پدافندی جمهوری اسلامی اختلال ایجاد کند.

  شاد باشید

 3. مردم ایران اگر خیزش میلیونی نکنند این رژیم اشغالگر اخوندی باعث شروع جنگ و در نتیجه نابودی تمامی ایران خواهند شد.

Comments are closed.