فرمانده هان نظامی حکومت ایران ادعا می کنند که از هر نظر آماده جنگ هستند .


فرماندهان نیروهای مسلح رژیم ایران، در همان حال که فرانسه می کوشد بین ایران و ایالات متحده میانجیگری کند، اعلام می دارند که برای جنگ، خود را کاملا آماده ساخته اند.

نظامی حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش حکومت ایران گفت: امروز وزارت دفاع به دستور علی خامنه ای به موضوع مصونیت بخشی و تأمین امنیت یگان‌های شناوری نیروی دریایی تا حد بالایی جامه عمل پوشانده است.
وی افزود: در موضوع دفاع نقطه‌ای به حد قابل قبولی رسیدیم و به منظور ارتقای قدرت بازدارندگی از این سامانه‌های پدافندی در شناورها استفاده خواهیم کرد.
نظامی عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش نیز گفت: سلاح های دفاعی بسیار خوب و پیشرفته متناسب با تهدید تهیه شده و از بیشتر آن ها رونمایی شده و برخی هم در دست نیروهای قرار گرفته و همه مشغول فعالیت‌های عملیاتی هستند.
نظامی علیرضا الهامی جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش نیز گفت: امروز موفق شده ایم با تولید تجهیزات جدید دشمن را شگفت زده کنیم .مانند سامانه پدافندی ارتفاع پست عقاب که یک سامانه کوتاه برد با قابلیت‌های جدید طراحی کاملا بومی و برای مقابله با موشک‌های کروز، جنگنده و پهپادها است .
پاسدار حسین دهقان مشاور فرمانده معظم کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی نیرو‌های مسلح ر واکنش به تشکیل طرح ائتلاف نظامی ایالات متحده در خلیج فارس برا ی حمایت از امنیت کشتیرانی در خلیج فارس گفت: یقینا اجازه نخواهیم داد که ائتلافی در منطقه ما علیه ما به اصطلاح ایجاد وضعیت کند ما حتما این وضعیت را تحمل نخواهیم کرد.
سردار دهقان تاکید کرد: ما قبلا هم گفتیم که در هیچ شرایطی ما آغاز کننده هیچ جنگی در منطقه نخواهیم بود اما این را هم به همگان گفتیم که مهم نیست که چه کسی شلیک کند و کسی که اولین بمب را پرتاب کند یقینا دامنه نزاع و درگیری کل منطقه را در یک وضعیت غیر قابل قبولی فرو خواهد برد.
پاسدار محمدتقی اصانلو فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا سپاه پاسداران گفت: فرهنگ دفاع مقدس در طول هشت سال جنگ با عراق بسیار برای ما گرامی است و ما دلمان برای آن روزها تنگ شده است .البته ما به دنبال جنگ و جنگ‌طلبی نیستیم، اما در برابر دشمنان با اقتدار از خود دفاع می‌کنیم.
و باز، در رابطه با اظهارات مقامات ارشد امور تسلحیاتی و نظامی رژیم، پاسدار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل و فرمانده قرارگاه پدافند سایبری حکومت ایران در نشست روسای کمیته، معاونان و مدیران پدافند غیرعامل گفت: امروز با آمریکا در ۵ لایه حساس و راهبردی سیاسی، نظامی، اقتصادی، امنیتی و سایبری درگیر هستیم، به عنوان یک فرد مطلع می گویم که ایران در جمع این لایه ها دست برتر را داراست که این مهم با هدایت رهبری انقلاب، مسئولان و ایستادگی مردم به دست آمده است.
وی افزود : ادعای آمریکایی ها مبنی بر نفوذ سایبری به سامانه های زیرساختی ایران یک “بلوف” است .آنان بارها ادعا کردند که
وی اظهار داشت : خوشبختانه در حوزه سایبری در کشور یک انسجام داخلی پدید آمده است و مستمرا حرکات دشمن در این زمینه پایش و رصد می شود و با برنامه ریزی های مدون توان دفاع سایبری کشور در حال ارتقا است.
پاسدار جلالی گفت: در حوزه هایی که دشمن برای کشور صحنه جنگ آراسته است با رهبری خامنه ای رویکرد جهادی و استفاده از تجربیات دفاع مقدس کشور آرایش دفاعی گرفته است و به سمت جلو پیش خواهد رفت.
سپاهی جلالی افزود: قرار نبود و نیست جنگی صورت بگیرد اما نمایش جنگ از آمریکایی ها با قدرت و شدت زیادی اجرا می¬ شد تا برخی در داخل در تصمیم گیری های خود دچار تزلزل شوند.