فرمانده هوا – فضای سپاه: تاسیسات حساس نظامی را به زیر کوه و زیر زمین منتقل ساخته ایم

در اقدام دیگری به هدف باز داشتن ارتش آمریکا از حمله به توان تهاجمی نیروهای مسلح در حکومت اسلامی ایران، یک فرمانده سپاه ادعا کرد که قرارگاه های حساس نظامی در تونل های زیرزمینی و در دل کوه ها برپا شده تا دشمن به آن دسترسی نداشته باشد. این سخنان در حالی بیان می شود که بمب های موسوم به سنگرشکن، قادرند به این گونه مکان ها نیز نفوذ کرده و آن ها را ویران سازند.

پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران، در گفت‌وگو با یک برنامه تلویزیونی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران فاش ساخت  که برای مهمات و پرسنل سپاه پاسداران در کوه‌ها و زیر زمین ،تونل‌های پیچیده ساخته‌ایم .

پاسدار حاجی‌زاده، افزود : این نیروی نظامی برای حفاظت از پرسنل و مهمات خود به صورت شبانه‌روزی در حال حفر “تونل‌های پیچیده” در زیر زمین و درون کوه‌هاست.

این فرمانده سپاهی، به طرح “شهر موشکی” و تونل‌های زیرمینی  اشاره کردو گفت: «ایده این شهرها مربوط به ۳۵ سال پیش است

یعنی  شروع حملات موشکی  عراق به ایران . در واقع قبل از اینکه اولین موشک وارد کشور شود، اولین تونل ایجاد شد».

این مقام نظامی، تاسیسات زیرزمینی سپاه پاسداران را موجب نگرانی کشورهای دیگر خواند و گفت: «در مذاکرات هسته‌ای آن‌قدر که دشمنان درباره فردو دغدغه داشتند، درباره نطنز نداشتند، چراکه فردو زیرزمینی بود».

پاسدار حاجی زاده گفت :  باید سپاه پاسداران به بحث انتقال فناوری‌ به بخش غیرنظامی کشور ورود کند .متاسفانه در ایران این موضوع را سیاسی می‌کنند و مطرح می‌شود که نیروهای مسلح می‌خواهند دخالت کنند.در حالیکه ما می خواهیم حمایت کنیم .

پاسدار حاجی‌زاده، در اشاره به مساله فساد اقتصادی در آقازاده‌ها، ‌برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌ها، آن‌ها را “نمادی از نزدیکان مسئولان” خواند و گفت: از بسیاری از مسوولان دولتی باید پرهیز کرد کسانی که در داخل در لباس دوست هستند، ولی عملشان دانسته یا نادانسته نقش ستون پنجم را دارد باید ترسید. از مسئولی که اجازه نفوذ را می‌دهد باید ترسید.