فرمان حکومتی با امضای پرزیدنت ترامپ: یهودیت یک قوم است و آسیب رسانی به آن در آمریکا ممنوع می باشد

 

پرزیدنت ترامپ این فرمان خود را شب گذشته (چهارشنبه) در آئین روشن کردن شمع های یک عید یهودی به نام “حنوکا” بیان داشت که به طور سنتی هر سال در کاخ سفید و با حضور شماری از نخبگان یهودی برگزار می شود

پرزیدنت ترامپ در یک اقدام تاریخی، با انتشار یک فرمان حکومتی، یهودیت را یک “قوم” در ایالات متحده اعلام کرد که توهین و تعرض به آنان طبق قوانین ممنوع است. یکی از پیامدهای این تصمیم آن است که دولت فدرال آمریکا حق ندارد به گروهی موسوم به بی دی اس که برای برقراری تحریم علیه اسرائیل فعالیت می کنند از کمک مالی برخوردار گردند.

در حکم حکومتی پرزیدنت ترامپ، که آن را یک اقدام تاریخی توصیف کرده اند، از جمله آمده است که او افتخار می کند که یهودیان و یهودیت بخشی از جامعه ایالات متحده را تشکیل می دهند.

هدف از امضای حکم حکومتی توسط پرزیدنت ترامپ، پیکار علیه هرگونه نمادهای یهودستیزی در ایالات متحده می باشد.

پرزیدنت ترامپ این فرمان خود را شب گذشته (چهارشنبه) در آئین روشن کردن شمع های یک عید یهودی به نام “حنوکا” بیان داشت که به طور سنتی هر سال در کاخ سفید و با حضور شماری از نخبگان یهودی برگزار می شود.نخستین شب عید حنوکا روز یکشنبه آینده می باشد.

فرمان حکومتی پرزیدنت ترامپ هنگامی انتشار می یابد که پدیده های یهودستیزی و اسرائیلی ستیزی در دانشگاه های ایالات متحده به اوج تازه ای رسیده است. پرزیدنت ترامپ هشدار داد که اگر این روند ادامه یابد، دولت فدرال ایالات متحده ممکن است کمک مالی به آن دانشگاه ها و مدارس تحصیلات عالی را متوقف سازد.

یکی از گروه های یهودستیز که فعالیت گسترده ای در اکثر مراکز عالی تحصیلی در ایالات متحده دارد، بی دی اس نامیده می شود که زیر شعار تحریم اسرائیل، به فعالیت های یهودستیزانه نیز دست می زند. این نهاد که توسط فلسطینی های ستیزجو علیه اسرائیل برپا شده، تلاش می کند با این ادعا که سازمان های ترور فلسطینی برای آزادی یک ملت تلاش می کنند و اسرائیل فلسطینیان را مورد آزار قرار می دهد، خواستار تحریم اسرائیل در همه زمینه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هستند.

این گروه تا کنون موفق شده اند از مبادله استادان بین چند دانشگاه اسرائیل و داشنگاه های کشورهای اروپایی و ایالات متحده جلوگیری کنند و برخی هنرمندان خارجی را از آمدن به اسرائیل و اجرای برنامه در اسرائیل منصرف ساخته اند.

یک دیدگاه

Comments are closed.