فرودگاه های ترکیه، دوباره از سوخت رسانی به هواپیماهای مسافری ایران خودداری کردند

شرکت‌های سوخت‌رسانی فرودگاه استانبول ۹ ماه پیش نیز  به دلیل امتناع از دادن سوخت به خطوط هواپیمایی ایرانی موجب لغو چند پرواز و تغییر در ظرفیت مسافران با هواپیماهای ایرانی شد

مدیرعامل شرکت هواپیمایی اعلام کرد که برخی فرودگاه‌های ترکیه برای چندمین بار، از سوخت رسانی به هواپیماهای مسافربری این شرکت روی گردانیده اند.

دهقان زنگنه مدیر عامل شرکت با اعلام این خبر افزود: «به همین دلیل بسیاری از پروازها لغو شده است و ما مجبوریم مسافران را با پروازها ی دیگر جابجا کنیم».

دهقان زنگنه جزئیات بیشتری در این باره بیان نکرد. علاوه بر فرودگاه های ترکیه، بسیاری از فرودگاه های کشورهای اروپایی حاضر به سوخت رسانی به هواپیماهای مسافری ایرانی نیستند، زیرا از مجازات های آمریکایی به خاطر تحریم های اعلام شده علیه رژیم ایران بیم دارند.

شرکت‌های سوخت‌رسانی فرودگاه استانبول ۹ ماه پیش نیز  به دلیل امتناع از دادن سوخت به خطوط هواپیمایی ایرانی موجب لغو چند پرواز و تغییر در ظرفیت مسافران با هواپیماهای ایرانی شد بطوریکه هواپیماها با مسافران کمتری پرواز کردند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا دو روز پیش  با انتشار گزارشی در سایت رسمی خود به خارجی‌ها و شهروندان آمریکایی هشدار داد که هرگونه همکاری با شرکت‌های هواپیمایی حکومت ایران می‌تواند تحریم، تنبیه، عواقب کیفری و جزایی در پی داشته باشد.

شرکت توپراش ترکیه، بزرگترین شرکت تامین کننده سوخت هواپیما در این کشور، پیش از این اعلام کرده بود که تا زمان مستثنی شدن ترکیه از تحریم‌های آمریکا از تامین سوخت هواپیماهای ایرانی خودداری می‌کند.

یک دیدگاه

Comments are closed.