فشار نهادهای بین المللی بر رژیم ایران برای ورود زنان به ورزشگاه گسترش می یابد

مقامات فدارسیون فوتبال ایران پیشتر اعلام کرده بودند که در بازی ایران کامبوج  که در ورزشگاه آزادی بر گزار می شود ۱۶۰۰ تماشاگر زن حضور دارند و دو سکو برای نشستن آنان پیش‌بینی شده است

وزارت ورزش ایران خبر داد که نمایندگان فیفا برای بررسی حضور زنان در ورزشگاه از گیت ورودی زنان به ورزشگاه آزادی بازدید کردند. فیفا گفته است که قاطعانه از حق زنان و دختران ایران برای حضور در مسابقات ورزشی و در ورزشگاه های ایران، جانبداری می کند.

وزارت ورزش ایران خبر داد که نمایندگان فدراسیون بین‌المللی فوتبال  فیفا دیروز (آدینه ) به همراه مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال، از گیت ورود زنان و جایگاه در نظر گرفته شده برای آنان در ورزشگاه آزادی بازدید کرده‌اند.

فدراسیون فوتبال ایران در دیدار با نمایندگان فیفا اطمینان داد مقدمات حضور زنان علاقه‌مند به فوتبال در بازی ایران و کامبوج در روز ۱۸ مهر فراهم است و زنان ایرانی به زودی برای تماشای دیدارهای فوتبال به ورزشگاه‌ها می‌روند.

مقامات فدارسیون فوتبال ایران پیشتر اعلام کرده بودند که در بازی ایران کامبوج  که در ورزشگاه آزادی بر گزار می شود ۱۶۰۰ تماشاگر زن حضور دارند و دو سکو برای نشستن آنان پیش‌بینی شده است.

سخنگوی فدراسیون فوتبال فیفا گفته است که سفر هیات فیفا به هدف بررسی و اطمینان از قول حکومت ایران مبنی بر اجازه حضور زنان در ورزشگاه آزادی است . و صرفا به خاطر مرگ سحر خدایاری نیست.

مرگ سحر خدایاری مشهور به «دخترآبی» که پس از تشکیل پرونده قضایی و بازجویی به دلیل تلاش برای ورود به ورزشگاه خودسوزی کرده بود، بازتاب گسترده‌ای  در جهان داشته است