فقر و محنت در ایران روز به روز بالا می رود و به موازات آن، دزدی نیز افزایش پیدا می کند

با افزایش تورم و بیکاری و فقر و فساد در حکومت ایران روز به روز به آمار دزدی ها و ناامنی ها در کشور افزوده می شود . تجهیزات یک و نیم میلیارد تومانی سی‌تی‌اسکن بیمارستان مسیح دانشوری با وجود تدابیر امنیتی در بیمارستان توسط یک باند پنج‌نفره به سرقت برده شد.

به گزارش ایرنا ، نظامی قاسم  دست خال رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران در باره سرقت تجهیزات یک و نیم میلیارد تومانی سی‌تی‌اسکن بیمارستان مسیح دانشوری گفت:« تجهیزات و قطعات دستگاه  به سرقت رفته توسط یک باند ۵ نفره انجام شده که توسط پلیس آگاهی بازداشت شده اند».

بر اساس  آمارهای پلیس آگاهی تهران در ۱۰ ماه گذشته بیش از ۱۹۳ باند سرقت داخل خودرو دستگیر شدند.

در این گزارش امده است : آمارهای پلیس در پایتخت و مراکز استان‌ها نیز از افزایش یافتن وقوع سرقت و جرایم مختلف حکایت دارد، به طوریکه سال گذشته ، شش میلیون و ۵۰۰ هزار تماس تلفنی مربوط به وقوع حادثه با پلیس پایتخت گرفته شده که در ۳۶۰۰ مورد آنها ماموران عملیاتی توانستند  وارد ماجرا شوند

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس می گوید: در بودجه سال جاری  سال تورم نقطه به نقطه ۵۰ درصد و عدد خط فقر برای خانواده در تهران زیر ۴ میلیون و پانصد و نود دو هزار تومان است.

همایون هاشمی، عضو فراکسیون امید مجلس، گفت :  ۱۴ میلیون ایرانی در خط فقر نسبی هستند . فقر و تعطیلی بسیاری از کارگاه‌ها و کارخانه‌ها در ماه‌های اخیر، ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و بزهکاری است.