فلاحت‌پیشه به نقل از مقام امنیتی: تنها دلیل تعطیلی برنامه  ورزشی ۹۰ محبوبیت مجری آن بود

فلاحت‌پیشه افزود: در پرسش از مسئول امنیتی که چرا وی را از کارش برکنار کردید  گفته که تنها جرم عادل فردوسی‌پور محبوبیت او بوده است

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس برکنار شدۀ کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که نهادهای امنیتی تنها دلیل تعطیلی ۹۰ را محبوبیت عادل فردوسی‌پور مجری مشهور برنامه ورزشی ۹۰ ذکر کرده‌اند.

فلاحت‌پیشه افزود: در پرسش از مسئول امنیتی که چرا وی را از کارش برکنار کردید  گفته که تنها جرم عادل فردوسی‌پور محبوبیت او بوده است.

وی اضافه کرد: «به مسئولش در رسانه ملی گفتم، گفت شما دخالت نکنید، این پروسه برخورد با او پروسه‌ای هشت ماهه بوده است.»

برنامه محبوب ۹۰ با اجرای عادل فردوسی‌پور سال گذشته به علت برکناری وی توسط علی فروغی مدیر وابسته به خامنه ای تعطیل شد .فردوسی پور به علت محبوبیت مردمی اش در این برنامه زنده توانسته بود مخاطبان زیادی در سراسر ایران و خارج از کشور داشته باشد .

در همین حال که درباره برکناری جناحی فردوسی پور سخن به میان آمده است گزارش‌ها درباره پیوستن مزدک میرزایی گزارشگر باسابقه فوتبال صداوسیما به شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال خبرساز شده است.

علی فروغی، مدیر شبکه سه تلویزیون حکومت و از نزدیکان علی خامنه ای با برکناری عادل فردوسی پور مجری ورزشی با سابقه برنامه نود، این برنامه را تعطیل و  باعث بیکاری خیلی ها شد. مزدک میرزایی، گزارشگر ورزشی معروف و پرسابقه ایران که در این برنامه در کنار فردوسی پور فعالیت می کرد بعد از تعطیلی ۹۰ بیکار و مجبور به ترک خاک وطن شد و  به شبکه ماهواره‌ای “ایران اینترنشنال” در لندن پیوست.

مزدک میرزایی ۴۹سال دارد و بر خلاف رشته تحصیلی‌اش که مهندسی صنایع بود، از۳سال پیش  همکار برنامه ورزشی ۹۰ شد. او ۱۴ سال پیش جایزه بهترین گزارشگر صدا و سیما را گرفت و در سال‌های اخیر به گروه گزارشگران فوتبال شبکه سه پیوست.

 

یک دیدگاه

Comments are closed.