فلاحت پیشه: بیانیه سه کشور اروپایی علیه رژیم، حکومت را در وضع دشوارتری قرار می دهد.


یک عضو ارشد کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت : پس از بیانیه سه کشور اروپایی در مورد آن که حمله به تاسیسات نفتی عربستان کار حکومت اسلامی بوده است، مدیریت بحران در ایران سخت‌تر خواهد شد
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رییس سابق و عضو فعلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حکومت ایران در باره بیانیه سران اتحادیه اروپا مبنی بر دست داشتن ایران در حمله به ذخایر نفتی عربستان گفت : این بیانیه “تیر خلاص” به برجام بود. که شرایط منطقه را پیچیده‌تر و بحران را به سمتی پیش خواهد برد که مدیریتش سخت‌تر از شرایط کنونی شود.
حشمت فلاحت‌پیشه گفت: «کشورهای اروپایی شرایط جدیدی را ایجاد کرده‌اند که برای نخستین بار نزدیک‌ترین موضع به مواضع ترامپ از زمان خروج آمریکا از برجام محسوب می‌شود».
این نماینده مجلس افزود: «اروپایی‌ها آرامکو را بهانه‌ای قرار دادند تا به مواضع آمریکا در بازگشایی مذاکرات برجام و اضافه کردن سیاست‌های منطقه‌ای به آن نزدیک شوند.این بیانیه در قالب سیاست فشار بر ایران شکل گرفته است و برای نخستین بار به‌ صورت رسمی کشورهای اروپایی با سیاست فشار آمریکا علیه ایران همراهی کردند».
آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه و بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا، ۳ روز پیش در بیانیه‌ای مشترک اعلام داشتند که برای ما روشن است که ایران مسئول حملات به تاسیسات نفتی عربستان است.
در ادامه این بیانیه آمده است : «برای اطمینان از امنیت و ثبات منطقه، ما این باورمان را تکرار می‌کنیم که زمان آن رسیده ایران مذاکراتی را برای چارچوب دراز مدت برنامه هسته‌ای‌ خود و همچنین دیگر موضوعات مرتبط با امنیت منطقه، از جمله برنامه موشکی، بپذیرد»
فلاحت پیشه گفت : «حضور شخصی مانند جانسون تأثیر زیادی در افراطی‌شدن بیانیه تروئیکای اروپایی علیه جمهوری اسلامی ایران داشته است.»
وی در انتقاد به دیدار حسن روحانی با نخست وزیر بریتانیا افزود: دلیلی نداشت که وی با جانسون دیدار کند.

2 دیدگاه‌

  1. اروپائیان تا کنون صرفا برای منافع تجاری خودشان با رژیم تروریستی ملایان همنوائی میکردند و حالا که آن منافع برقرار نیست با امریکا همراهی میکنند ، اروپا نه به آزادی ملت ایران اهمیت میدهد و نه مردمان منطقه ، فرصت طلب های بیشرفی هستند .

  2. حکومت ننگین شما زالوهای خاعن، که همیشه بر اساس خالی کردن خزانه ملی ایران و گرفتن جان ایرانیان بوده است، میبایستی چهل سال پیش به دست ایرانیان از پا در می امد. اما حیف که جنگ با عراق را راه انداختید که در پشت صحنه برای خودتان ارتش خونخوار پاسداران را تشکیل بدهید. بعد از جنگ هم مردم ما را همواره درگیر مشکلات زندگی، بیکاری و فقر نگاه داشته اید که بتوانید به کارهای تروریستیان ادامه بدهید.

    شما خاعنان تروریست را باید با تحریمات اقتصادی قوی تر به پایین کشید، چرا که ما به دنبال جنگ نیستیم. جنگ سرانجامش تخریب بیشتر ایران خواهد بود.

    نه به صندوقهای انتخاباتی رژیم اشغالگر اخوندی.

Comments are closed.