فلاحت پیشه: خط مقدم ایران و آمریکا به هم نزدیک شده و جنگ نزدیک است

«حشمت الله فلاحت‌پیشه»، نماینده اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس و رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرگزاری حکومتی برنا، در رابطه با تحرکات نظامی اخیر آمریکا در عراق گفت: «ایران و آمریکا به طور غیر طبیعی به جنگ نزدیک شده‌اند و بدترین نوع جنگ در تاریخ، جنگ‌هایی است که دو قدرت، بر سر بازیگران ثالث وارد جنگ شوند که این ظلم به دو کشور است. تحمیل جنگ در این شرایط ظلم به ملت ایران است».

او اشاره ای به نام کشور سوم نکرد ولی مقامات حکومت ایران، همواره عربستان سعودی و اسرائیل را مشوق آمریکا برای وارد شدن به جنگ با ایران دانسته اند.

فلاحت پیشه افزود: «تدارکات نظامی که آمریکا در عراق شکل می‌دهد، به معنای تحریک برای انجام یک جنگ است».

در پی به هلاکت رسیدن قاسیم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران توسط ارتش آمریکا، تنش میان رژیم ایران و ایالات متحده آمریکا اوج گرفته است و دو کشور تا آستانه جنگ پیش رفته‌اند. آمریکا جمهوری اسلامی را متهم می‌سازد که در پشت پرده حملات نیروهای شبه نظامی شیعه عراقی به پایگاههای نظامی ایالات متحده در عراق، قرار دارد. پرزیدنت ترامپ در روزهای گذشته، با اشاره به اطلاعات قابل باوری که مبنی بر قصد انجام حملات شبه نظامیان مورد حمایت ایران به منافع و نیروهای آمریکایی در عراق به دست او رسیده، به ایران شدیدا هشدار داد که بابت حملات احتمالی به آمریکاییها، بهای بسیار سنگینی خواهد پرداخت.