فلسطینیان برگزاری اردوهای تابستانی دانش آموزان را وسیله ای برای آموزش جنگی قرار می دهند

کودکان فلسطینی در اردوی تابستانی با پرچم فلسطین. چهره این کودکان عمدا نامشخص شده، زیرا طبق قوانین اسرائیل تصویر کودکان بدون اجازه آنان و یا خانواده، در رسانه ها قرار نمی گیرد

برگزاری اردوگاه های تابستانی برای دانش آموزان مدارس، یکی از مهمترین فعالیت های آموزشی و پرورشی در بسیاری از کشورهای جهان محسوب می شود. ولی سازمانهای فلسطینی برگزاری اردوگاه ها را معمولا فرصتی می دانند که به کودکان خود عملیات تروریستی بیاموزند و آنان را برای انجام عملیات تعرضی آموزش دهند.

در نوار غزه، برنامه اصلی اردوی تابستانی دانش آموزان، فراگرفتن شیوه ربودن سربازان اسرائیلی و انجام عملیات تروریستی می باشد. ولی در حکومت خودگردان فلسطینی، که نمی توانند این گونه آشکار عمل کنند، کورس کشتی جودو و انواع ورزش هایی را می گذارد که توان تهاجمی شرکت کنندگان را افزایش دهد و آنان را برای رویارویی با سربازان اسرائیلی آماده سازد.

حتی در یک محله فلسطینی نشین در شرق اورشلیم به نام “عیسویه” برای صد کودک عرب اردوی تابستانی برپا شده که یکی از فعالیت های اصلی آن یاد دادن نبردهای جودو و امثال آن می باشد. مربیان این اردو همگی از اعراب شرق اورشلیم هستند. نیروهای امنیتی اسرائیل هیچ اقدامی علیه برگزاری این اردو انجام ندادند. در این اردو، از جمله به کودکان فلسطینی سرودهای میهنی یاد داده می شد و آنان می خواندند “شهر ما القدس است، سرزمین ما القدس است و وطن ما القدس است”.

سازمان های ترور فلسطینی، در مبارزه علیه اسرائیل، کودکان، نوجوانان و زنان را مورد بیشترین استفاده قرار می دهند. گُمانشان آن است که سرباز اسرائیلی از تیراندازی به سوی این گروه از افراد خودداری می ورزند و اگر این کودکان و نوجوانان کشته هم بشوند، بهانه ای دارند که به تبلیغات زهرآگین علیه اسرائیل دست بزنند.

روز گذشته یک اتوبوس حامل کودکان دانش آموز فلسطینی که از شرق اورشلیم رهسپار حکومت خودگردان فلسطینی، به منظور شرکت در یک اردوگاه تابستانی بود، توسط پلیس متوقف شد. شرق اورشلیم بخشی از پایتخت اسرائیل محسوب می شود و طبق قوانین این کشور، حکومت خودگردان حق ندارد برای کودکان فلسطینی در این شهر اردوهای تابستانی برپا کند و به تبلیغات زهرآگین علیه اسرائیل بپردازد.

در مطالبی که در روزهای اخیر در رسانه های همگانی و شبکه های اجتماعی در حکومت خودگردان انتشار یافته، از جمله آمده است که کشته شدن یک کودک فلسطینی به دست سرباز اسرائیلی جرم است، ولی نوجوان فلسطینی و چریک های فلسطینی کاملا حق دارند به کشتار کودکان اسرائیلی دست بزنند.

یک دیدگاه

  1. درود بر اسراییل،هرکسی که در کشورهای اسلامی زندگی کند به سرعت می فهمد که لازمه اجرای اسلام خشونت است ودر واقع اسلام حس زیبای زندگی را از انسان سلب میکند وزیبایی هایی مانند : هنر ،موسیقی،رقص و شادی ،جشن و پایکوبی و..در اسلام رنگ میبازد و جای انرا برده داری (( البته برده داری پنهان مانند؛ همسر وفرزندان و افراد مونث بستگان وخانواده وبرده داری نوین مانند: تسلط رهبر مذهبی وآخوندها و ..بر جمعی کثیر )) وبزرگ کردن حس انتقام جویی و کینه ونفرت از سایر مذاهب وملل و حس برتری وتسلط جویی اسلامی بر سایر انسانها ودشمن سازی و در پایان آرزوی تسلط مسلمانان بر جهان و مسلمان کردن همه جهان تا جایی که بتوانند ودر رسیدن این هدف از قربانی کردن جان ومال و خانواده و انسانهای بیگناه باکی ندارند ،حال باید پرسید که راهکار چیست،البته راهکار اساسی جلوگیری از آموزش اسلام به کودکان ونوجوانان تا سن (( هیجده یا بیست سالگی)) و آموزش کودکان مسلمان با هنرها و زیبایییهای زندگی و شادی و آموزش مهربانی و عشق به همه انسانها فارغ از دین و** ساختن فیلم های سینمایی و ساختن شخصیتهای محبوب و مورد پسند کودکان که در اینده از تندروی کودکان مسلمان جلوگیری کند و تجربه نشان میدهد سرمایه گذاری در زمینه فیلم و هنر و کتاب و..بیشترین تاثیر را روی آموزش کودکان مسلمان دارد و البته تبلیغات هم در این موازات باید حرکت کند .به امید روزی که فقط انسان بودن در جهان ارزش باشد نه دین ،وتا رسیدن دنیا به ان روز آگاهان و دانایان بیشترین مسئولیت را دارند در قبال جهان وجهانیان .جاوید اسراییل وپاینده ایران

Comments are closed.