فلسطینیان در شرق اورشلیم، جوان سعودی خواهان صلح با اسرائیل را در صحن مسجدالاقصی مضروب کردند

محمد سعود، شهروند عربستان سعودی که از صلح و برقراری روابط با اسرائیل سخن می گوید

در شهر خدرا در مرکز اسرائیل، یک فلسطینی جوان که قصد داشت با چاقو به افراد پلیس اسرائیل حمله برد، در جریان تیراندازی، از ناحیه پا زخمی شد و به بیمارستان انتقال یافت. این حادثه هنگامی روی داد که افراد نیروهای انتظامی به این جوان که کیفی به دست داشت سوء ظن بردند و خواهان بازرسی در مورد هویت و محل اقامت او شدند. ولی آن فرد، به جای شناسنامه، چاقویی از جیب خود بیرون آورد و قصد حمله به افراد پلیس را داشت که یکی از ماموران به سوی پای او شلیک کرد و وی را زخمی ساخت و قصد حمله او را خنثی کرد.

از آن جا که بیم آن می رفت که این فرد به دور کمر خود کمربند انفجاری بسته باشد و یا این ترفند که بمبی را در معابر عمومی قرار داده باشد که ناگهان منفجر شود، ماموران به بازرسی های لازم دست زدند و آمبولانس، فرد زخمی را به بیمارستان منتقل ساخت.

در یک رویداد دیگر، اعراب فلسطینی یک جوان عربستان سعودی را که خواهان صلح با اسرائیل است، هنگامی که مشغول زیارت از صحن مسجد الاقصی بود، با سنگ و چوب مورد حمله قرار دادند و کوشیدند او را بیرون کنند و اتهام خیانت به وی بستند.

این جوان سعودی که محمد سعود نام دارد، در شبکه های اجتماعی عربی، قاطعانه از صلح بین فلسطینیان و اسرائیل جانبداری کرده و توسط وزارت خارجه اسرائیل دعوت شده است.

هنگامی که وی به زیارت مسجد الاقصی رفته بود، شماری از فلسطینیان او را احاطه کردند و با فحاشی و سنگ پرانی و حتی با ضربات چوب کوشیدند او را بیرون کنند.

این جوان سعودی می کوشد هموطنان خود و همه اعراب و مسلمانان را متقاعد سازد که باید با اسرائیل صلح کرد و به فلسطینیان امکان داد که از فلاکت بیرون آیند و برای بهیود معیشت و آینده مسالمت جویانه خود تلاش کنند.

مجمد سعود در یک پیام توییتری نوشت: «معا نستطیع ان نجعل الشرف الاوسط اکثر ازدهارا و رخاء (با همکاری مشترک می توانیم خاورمیانه را به شکوفایی و رفاه برسانیم).

او در پیام دیگری نوشته بود: «دعوتی من اجل اقامۀ علاقات دبلوماسیۀ بین المملکه الشعودیه و اسرائیل. نعم، السلام هو الحل!» (من خواهان برقراری مناسبات سیاسی بین مملکت عربستان سعودی و اسرائیل هستم. بله، من بر این باورم که صلح راه حل است).