فلسطینی های غزه تجهیزات حفاری را آتش زدند، نیروی هوایی آنها را بمباران کرد

نیروی هوایی اسرائیل سپیده دم امروز یکی از قرارگاه های آموزش نظامی حماس در نوار غزه را بمباران کرد. این حمله به تلافی اقدام حماس به آتش زدن تجهیزات خاکبرداری و حفاری اسرائیل در نزدیکی مرز با عزه بود. شب گذشته چند فلسطینی با عبوز ار جدار مرزی، چند دستگاه مهندسی و خاکبرداری را در خاک اسرائیل به آتش کشیدند.

این تجهیزات به هدف حفر کانال هایی در طول خط مرزی، و همچنین قرار دادن موانع زیرزمینی به هدف جلوگیری از رخنه یابی عناصر تروریستی از غزه به خاک اسرائیل است.

قرارگاه نظامی بمباران شده، در ناحیه الرفح در جنوب نوار غزه قرار دارد.

آگاهان نظامی گفتند که حادثه شب گذشته یک امر وخیم است و اسرائیل باید هشیار باشد که این گونه حوادث رخ ندهد.

در روزهای اخیر گروه حماس به تلاش های گسترده برای برگزاری آن چه که “راه پیمایی یک میلیونی” می نامد ادامه می دهد. هدف از این اقدام نمایشی، در تنگنا قرار دادن اسرائیل در صحنه بین المللی می باشد.

در روزهای اخیر حماس صدها چادر در فاصله صد متری از جدار مرزی با اسرائیل برپا ساخته که در آن تظاهر کنندگان را جای دهد.

آگاهان می گویند که حماس قصد دارد تظاهرات خود را از روز جمعه پیش رو آغاز کند و تا اواسط ماه آینده میلادی ادامه دهد.

روز جمعه مصادف با سالروز وقایعی است که فلسطینیان آن را “یُوم الارض” (روز زمین) می نامند و ۱۵ ماه مارس (سه هفته دیگر) مصادف با سالروز استقلال اسرائیل است که فلسطینیان ان را “یَم النَکبَۀ” یعنی روز مصیبت و نکبت نام نهاده اند.

به گفته آگاهان، فلسطینان قصد دارند هر روز صدها نفر را به سوی جدار مرزی اسرائیل بفرستند که به تظاهرات دست بزنند و در روز آخر می خواهند تظاهرات یک میلیون نفری ترتیب دهند و وارد خاک اسرائیل شوند.

در زیر پوشش این گونه تظاهرات، فلسطینی ها در یک ماه اخیر دوبار در خط مرزی اسرائیل بمب کار گذاشته بودند.

نهادهای امنیتی اسرائیل به تدارکات برای رویارویی با این گونه حوادث ادامه می دهند.

2 دیدگاه‌

  1. چرا جوانان اسرائیل جلوی این جنایتکارهای حماس را نمی گیرند. باید چادر ها را آتش زد و قبل از اینکه آنها دست به کاری بزنند این تروریست های فلسطینی مفت خور را دستگیر و از اسرائیل اخراج کرد

Comments are closed.